Zeynep Evgin ile Nasil Iyi Karar Veririz

Gündelik hayatta küçük büyük çok sayıda karar veririz. Ne yemeli? Kiminle evlenmeli? Hangi işi seçmeli? Tatilde seyahate nereye gitmeli? Hangi semtte, şehirde ya da ülkede yaşamalı?

Önemli kararlar ile önemsizleri birbirinden nasıl ayırırız? Herhangi bir konuda doğru kararı verdiğimizi nasıl anlarız? Yoksa problemin önemli bir kaynağı kararları doğru/yanlış diye nitelendirmek mi?

Karar vermek en güçlü tarafımız olmayabilir. Kimi marketten ne alacağı konusunda bile kararsız kalır, kimi hayati kararları habire erteler. Bu ders hayatın farklı alanlarında kararsızlık yaşayanlara sesleniyor. Kafanızı toplayıp sizi sonuca ulaştıracak kararları nasıl verebileceğinizi araştırıyor. Karar verirken hangi özel durumlarda kendinize daha uzun bir süre tanımalısınız? Hangi durumlarda kararınızı ertelemeyi bırakıp hemen eyleme geçmelisiniz? Kontrolü ne zaman elinize almalısınız? Ne zaman durup duyduğunuz yoğun endişeyle yüzleşmeli, o rahatsızlık duygusunu sonuna dek yaşamalısınız?

Zeynep Evgin moderatörlüğündeki bu atölyede, kişisel karar verme tarzınızın özeliklerini farkedip kendinizi değerlendireceksiniz. Ayrıca farklı karar verme tekniklerini tanıyıp sınama fırsatını da bulacaksınız.

Neden Katılmalısınız?

- Kişisel karar verme tarzınızı tanımak,
- Etkili karar vermenin önündeki engelleri kavramak,
- Farklı karar verme süreçlerinde uygulayabileceğiniz  yöntemleri öğrenmek,
- Taktiklerin yardımcı olamayabileceği karar anlarını tanımak,
- Karar verme stresini hafifletmek için.

 

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatımızın asli ve büyük temaları hakkında yararlı bakış açıları ve ipuçları sunmak amacıyla hazırlanır. Bizim için en önemli konular üzerine derinlemesine düşünme ortamı sunan derslerde yaklaşımınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı da bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler kısa seminerler ile grup söyleşisi ve egzersizleri içerir.  Konuyu daha derinlemesine incelemek isteyen katılımcılara isteğe bağlı ilave ödev de sunulabilir. 

 

ATOLYE LIDERI

Zeynep Evgin 1Zeynep Evgin Eryılmaz, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of Southern California’da Communication Management Master’ını ve European Graduate School’da iki yıllık Dışavurumcu Sanat Terapi ile Değişim doktoroya giriş programını tamamladı.
Kariyerine Türkiye’nin çeşitli uluslararası reklam ajanslarında reklam yazarlığı ile başlayan Zeynep, 10 yıl içinde pek çok yerli ve yabancı markaya 30'dan fazla televizyon reklamı, yüzlerce radyo ve basın kampanyası yarattı. Kişisel gelişime olan merakı bu yoğun tempo sonucunda ortaya çıktı.
İstanbul, İsrail, Amerika, Kanada ve İsviçre’de Gestalt koçluğu, grup koçluğu, sistem bakış açısı, çatışma yönetimi ve dışavurumcu sanat terapi eğitimlerini tamamladı. 
Koçluk ve danışmanlık şirketi İnspiro ile yöneticilere ve takımlara liderlik, iletişim,  ilişkiler ve yaratıcılık alanlarında özel atölyeler veren Zeynep, 2500 saati aşkın koçluk deneyimiyle Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’den Professional Certified Coach (PCC) ünvanına sahiptir ve Eurasian Gestalt Koçluk Programı’nın eğitimcilerinden biridir. 

Için bilet satın al
Zeynep Evgin ile Nasil Iyi Karar Veririz

150,00 TL

Satın Al