Reyhan Algül ile Nasil Sakin Oluruz

Sakinliğin derin ve doğal bir cazibesi var. Çoğumuz daha sabırlı, telaşsız ve rahat olmanın; hayatın engelleri ve tatsızlıklarına sakince mizah katarak tepki verebilmenin hasretini çekiyoruz. Fakat sakinlik bir okyanus olsaydı, birçoğumuz hala onun sığlarında olurduk.

Nasıl Sakin Oluruz dersi, zorluklara daha fazla sukunetle karşılık verme sanatını öğretir. Şunları öne sürer:

  • Dert edindiğimiz şeylerin çoğu ne rastgele ne de fuzulidir.
  • Bizi endişelendiren şeyler, hayatımızda neyin yanlış olabileceği hakkında belirsiz ancak çok önemli işaretlerdir.
  • Kaygıyı inkar etmeye ya da normalize etmeye çalışmamalı, onu daha iyi yorumlamayı öğrenmeliyiz.
  • Panik anlarımızın bize iletmeye çalıştığı değerli bilgi parçalarını deşifre etmeliyiz.

Sakin kalmakta başarısız olduğumuz her sefer, kendimiz hakkında bilmeye değer bir şeyi ortaya çıkarma fırsatı sunar ve analiz edilebilir. Her korku ve hüsran, her sabırsızlık hali ya da öfke patlaması -sorgulama zahmetine katlandığımız sürece- bir bilgelik içerir. Bu ders, bizi kendi çalkantılarımıza daha dikkatli ve yavaşlayarak bakmaya, böylece altta yatan endişelerimizi açıklığa kavuşturmaya davet ediyor.

Nasıl Sakin Oluruz, bize bilgelik uğruna huzursuzluğumuza yakından bakmak ve böylece başıboş gezen yoğun kaygı ile başa çıkmak için bir kılavuz sunuyor.

DAHA FAZLASINI KESFEDİN

Nasıl Sakin Oluruz ana programımızı oluşturan on iki dersten biridir. Derslerimiz, ilişkiler ve iş yaşamından, kendimizi anlama ve kültürle ilişkimizi keşfetmeye; duygusal hayatın ana temalarını ele alır. Müfredatın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bu ders Kendimizi Nasıl Tanırız ve Doyumlu Sosyal Bağlar Nasıl Kurarız dersleriyle bir seri oluşturur ve birlikte The School of Life’ın kendini ve diğerlerini anlama üzerine fikirlerini kapsarlar.

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatın asli ve büyük temaları hakkında faydalı ve kullanışlı bir kavrayış sağlamak için tasarlandı. Hayatın temel konuları üzerine derinlemesine düşünmeye teşvik edileceğiniz derslerde fikirlerinizi diğer açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler seminer, sohbet ve grup uygulamalarının karmasından oluşur.

ATÖLYE LİDERİ

Reyhan Algul Webİstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Reyhan Algül önce uygulamalı psikoloji, sonra klinik psikoloji alanlarında yüksek lisans yapmıştır. Uzun yıllar özel hastanelerde yetişkin danışanlarla çalışmıştır. Üç kitabı, iki kitap bölümü bulunmaktadır. Halen yazmaya, seminerler vermeye ve danışanlarıyla çalışmaya devam etmektedir.

“Çok keyifli ve verimli bir eğitimdi. Birçok yeni yaklaşım öğrendim. Karşılaştığımız bir felaketle nasıl baş edebiliriz, neden-çözüm ilişkisini nasıl kurabiliriz. Nasıl daha empatik olabiliriz ve çocuk yorumlamayı hayatımıza nasıl entegre edebiliriz başlıklarında çok güzel öğrenimlerin oldu. Çok çok keyifliydi. Herkese teşekkürler.” 

“Kesinlikle online buluşmalar devam etmeli :)”

“Online eğitim farklı şehirden TSOL eğitimlerine katılabilme imkanı -eminim isteyip farklı şehirlerde yaşayanlar vardır-, evde çok rahat bir ortamda ve daha az dikkat dağıtıcı etkenle eğitime dahil olabilme ve yolda harcadığımız zamandan tasarruf demek... Öte yandan TSOL İstanbul’un son derece “agile” bir şekilde eğitimlerini dijital ortama aktarmasını yenilikçi buluyorum.”

Için bilet satın al
Reyhan Algül ile Nasil Sakin Oluruz

200 TL

Ne:
Ana Müfredat
Ne zaman ve nerede:
  • Paz 14 Kas 2021 14.00 - 16.30
    Online

Satin Al

Kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968'den bize ulaşabilirsiniz. 

unlimited sidebar

TSOL UNLIMITED ile dilediğiniz tüm online derslere, etkinliklere ve deneyimlere ücretsiz katılım

Detaylı Bilgi