Elvan Omay ile Girisimci Gibi Düsünmek

Girişimcilik günümüzün en popüler kavramlarından biri. Girişimcileri tümüyle orijinal fikirleriyle korkusuzca risk alan kişiler olarak görme eğilimindeyiz ancak, hepimiz çalışma yaşamında ya da özel hayatımızda bir girişimci gibi düşünmenin nimetlerinden faydalanabiliriz. Müşterilerimizin, çalışanların ya da odaklandığımız topluluğun gerçek ihtiyaçlarını anlamak, bu ihtiyaca cevap verecek yeni fikirler geliştirmek ve test etmek, son ürünü sürekli yeniden gözden geçirerek geliştirmek bunlardan bazılarıdır.

Bu atölyede:

  • Yaratıcılığımızı yeni bir seviyeye taşımada girişimciliğin bize sunduğu içgörülerden nasıl faydalanabileceğimize odaklanıyoruz,
  • Bir girişimci gibi düşünmek hakkında doğru zannedilen yanlışlara bakıyoruz,
  • Potansiyel müşterilerimizin beklentilerini anlamak için içgözlem ve empatiden faydalanmayı çalışıyoruz,
  • Yeni fikir ve ürünler geliştirmede “ihtiyaçlar piramidi”nin tepesindeki ihtiyaçların rolünü keşfediyoruz.
  • Bekleneni vermeyen kimi fikirler ya da yanılgılara rağmen yola devam etmenin girişimci gibi düşünmekle ilişkisine de değiniyoruz.

 ‘İyi fikirler bulmanın en iyi yolu çok fikir üretmek, sonra da kötülerini elemektir.’

— Linus Pauling

 

PROFESYONEL ATÖLYELER HAKKINDA

Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuz gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

 

ATÖLYE LİDERİ

 elvan omay new web8Elvan Omay, İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1991’de Boğaziçi Üniversitesi İşletme’yi bitirdi. On yıl dergilerde gazetecilik yaptı. Nokta, Aktüel ve Milliyet Dergi Grubu’nda muhabir ve editör olarak görev aldı. National Geographic Türkiye’nin yayın yönetmenliğini üç yıl yürüttü. Daha sonra kariyerine kurumsal iletişim ve pazarlama alanında devam etti. Efes Pilsen, Hürriyet, Shell Türkiye’de çalıştı. Kuruluş yıllarında Özyeğin Üniversitesi’nin iletişim direktörlüğünü, ardından Bilgi Üniversitesi’nin PR direktörlüğünü üstlendi. Özyeğin Üniversitesi’nde Executive MBA’i bitirdi.

Bu süreçte ve hala en büyük tutkusu keyif, sosyal fayda ve öğrenmeyi buluşturan projeler, deneyimler, içerikler tasarlamak ve hayata geçirmek. Hürriyet’in Aile İçi Şiddete Son, Özyeğin Üniversitesi’nin Hayatının Oyunu gibi yenilikçi ve ödüllü inisiyatifleri geliştirdi. 2014’te Bilgi Üniversitesi bünyesinde The School of Life’ın İstanbul okulunu kurdu ve 2016’dan bu yana kendi firması L1 Engage ile bu yolculuğa devam ediyor.  

 

Için bilet satın al
Elvan Omay ile Girisimci Gibi Düsünmek

180,00 TL

Ne:
Profesyonel Atölyeler
Ne zaman ve nerede:
  • Tue 17 Mar 2020 19.30 - 22.00
    Assembly Ferko Signature