Elis Simson ile Potansiyelimizi Nasil Gerceklestiririz

İçinizde flamenko dansçısı olarak dünyayı sarsmak için gizli bir istek mi var? Yoksa hep içinizde kalan seyahat yazarlığında kendinizi geliştirip bu alanda çalışmak mı isterdiniz? Belki yıllardır bulunduğunuz kurumsal hayattan çıkış planları yapıyorsunuz. Belki de güzelliklerine hayran olsak da zorlukları ve çelişkileri ile zaman zaman bizi tüketebilen bu coğrafyada değerlerinizi yeniden gözden geçirme ihtiyacındasınız. Ve sizin için bu hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu sorgulamaya başladınız.

Çoğumuz potansiyelimizi yeterince ya da hakkıyla kullanmadığımızın farkındayız. İçimizdeki gücün büyük bir kısmı belki de daha hiç açığa çıkma olanağı bulamadı. Potansiyelimizi, kendimizi daha mutlu edecek şekilde kullanabilmek için yapabileceklerimiz hakkında bir takım sezgilere sahip olsak da, belki henüz bunları hayata geçirme yollarını keşfedemedik. İlişkilerimizde, kariyerimizde ya da kişisel gelişimimizde potansiyelimizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi beraber tartışalım.

“Kimim? Ne yapmak istiyorum? Neyi vücuda getirmek istiyorum?” gibi soruların ana eksenini oluşturduğu bu atölye çalışmasında, bizi potansiyelimizi gerçekleştirmekten alıkoyan korkularımızla ve sınırlarımızla yüzleşmek için bir adım atacağız. Başarı algımızın ne olduğunu tartışıp, hayatımızı anlamlı kılan erdemleri ve bizi harekete geçiren değerleri keşfedeceğiz. Bunlar potansiyelimiz hakkında bize pusula işlevi görecektir.

Çeşitli alıştırmalar ve tartışmalar yoluyla derin benliğimizin çağrısını daha iyi duyabilecek, yaratıcılığımızı tetikleyen motivasyonun nereden geldiğini fark edebilecek ve hayatımıza anlam katan faaliyetlerin neler olduğunu daha iyi anlayabileceğiz. Bu sayede kararlı ve doğru adımları atmak kolaylaşacaktır. Bunca zamandır içinde sorunsuz bir şekilde yaşadığımız konfor alanını bırakmak korkutucu olsa da, potansiyelini gerçekleştirme yolunda harekete geçmek bizlere daha mutlu ve doyurucu bir hayat sunacaktır. Kendinize ve hayalinize doğru heyecanlı bir yolculuk sizleri bekliyor!

 

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatımızın asli ve büyük temaları hakkında yararlı bakış açıları ve ipuçları sunmak amacıyla hazırlanır. Bizim için en önemli konular üzerine derinlemesine düşünme ortamı sunan derslerde yaklaşımınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı da bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler kısa seminerler ile grup söyleşisi ve egzersizleri içerir.  Konuyu daha derinlemesine incelemek isteyen katılımcılara isteğe bağlı ilave ödev de sunulabilir. 

 

ATOLYE LIDERI

Elis Simson 1Elis Şimşon, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Boston Collge Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde felsefe doktorasına devam etmekte ve Koç Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Tez konusu, çağdaş Batı felsefesinde ‘sorumluluk’ kavramı üzerinedir. Felsefenin, ‘hayattan kopuk akademik bir etkinlik’ olmadığını göstermek amacıyla farklı dinleyici gruplarıyla felsefe atölye çalışmaları yapmıştır. 3 senedir yoga eğitmenliği de yapan Elis, Batı’nın ve Doğu’nun “iyi hayat” hakkında bize sunduğu sonsuz zengin kaynakları araştırmak, öğrenmek ve paylaşmaktan büyük zevk alıyor.

Için bilet satın al
Elis Simson ile Potansiyelimizi Nasil Gerceklestiririz

150,00 TL

Satın Al (2 Kasım - DasDas Atasehır)

Satın Al (6 Aralık - Joınt Idea Kanyon)

 

Havale/EFT ile ödemek için: istanbul@theschooloflife.com 

 

“Sadece beceri geliştiren eğitimlerden farklı olarak, ruhu ve iç dünyayı eğiten bir eğitimdi. Kendime yeni sorular sormamı sağlayarak bir sonraki adım için beni cesaretlendirdi. Bu nedenle çok keyifli, verimli ve yararlı buldum. Tavsiye ediyorum.” 
– Beril Mutlugüller