Elis Simson ile Filozoflardan Hayat Dersleri

Dünyanın insan sakinleri olarak zor günler geçiriyoruz. Küresel salgın bizi müthiş bir belirsizlik ve kaygıyla burun buruna getirdi. Hayatın bundan sonra aynı olmayacağına dair sezgilerimizle büyük bir dönüşümün içinden geçiyoruz. Bir süre daha yanıtsız kalacak gibi görünen irili ufaklı birçok soruyla beraber nefes alıp veriyoruz. Bedenimize ve sağlığımıza gerekli özeni gösterirken ruhumuzun da neye ihtiyacı olduğunu duyabilmenin önemli olduğu bu günlerde rotayı Stoacı ve varoluşçu filozoflara çevirebiliriz. Duygusal çalkantıları, endişeyi, belirsizliğin tetiklediği anlam arayışını, izolasyona rağmen dayanışmayı bir de bu filozoflar eşliğinde düşünerek dünyanın insan sakini olmanın, tüketmek, biriktirmek ve hükmetmekten öte imkanlarını yeniden hatırlarız.

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI

Elis Simson 1Elis Şimşon, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Boston Collge Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde felsefe doktorasına devam etmekte ve Koç Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Tez konusu, çağdaş Batı felsefesinde ‘sorumluluk’ kavramı üzerinedir. Felsefenin, ‘hayattan kopuk akademik bir etkinlik’ olmadığını göstermek amacıyla farklı dinleyici gruplarıyla felsefe atölye çalışmaları yapmıştır. 3 senedir yoga eğitmenliği de yapan Elis, Batı’nın ve Doğu’nun “iyi hayat” hakkında bize sunduğu sonsuz zengin kaynakları araştırmak, öğrenmek ve paylaşmaktan büyük zevk alıyor.

Için bilet satın al
Elis Simson ile Filozoflardan Hayat Dersleri

Ne:
Özel Etkinlik

Ücretsiz Kayit Ol

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 24 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz.