Elis Simson ile Filozoflardan Hayat Dersleri

Modern hayatın karmaşasıyla baş etmeye, hızlı ve verimli olmaya çalışırken, cevaplardan çok soruları seven bir aktivite olan felsefe bize gereksiz ve sıkıcı görünebilir. Herşeyin cevabı Google’da varken ve bir “klik” ötemizdeyken, kendimizi neden felsefe denen çıkmazın içine atıp büyük soruların peşine takılalım ki? Ama bir yandan da, yüzyıllardır güncelliğini koruyan, insan denen varlığı anlamaya yönelik bu “büyük” sorular etrafında üretilen fikirlerin bize ışık tutacağını da biliriz. Bu yüzden çekicidir felsefe, merak uyandırır. Enformasyon bombardımanına uğramış zihinlerimizin kendi doğrularını keşfetmesinin özgürlüğünü ve hazzını yaşatır. Hayata felsefeyle bakmak, felsefeden yararlanabilmek, kendinizi ve sizin için iyi bir hayatın ne demek olduğunu sorgulayarak anlayabilmek için sizi bu atölye çalışmasına davet ediyoruz. Beş filozofun ve akımın tartışılacağı bu çalışmada, bu görüşlerin hayatlarımızda nasıl yankılanacağına ve bu fikir birikiminin bakış açımızı ya da kararlarımızı nasıl şekillendirebileceğine odaklanacağız.

Dikkat, felsefe dönüşüme sebep olabilir!

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI

Elis Simson 1Elis Şimşon, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Boston Collge Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde felsefe doktorasına devam etmekte ve Koç Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Tez konusu, çağdaş Batı felsefesinde ‘sorumluluk’ kavramı üzerinedir. Felsefenin, ‘hayattan kopuk akademik bir etkinlik’ olmadığını göstermek amacıyla farklı dinleyici gruplarıyla felsefe atölye çalışmaları yapmıştır. 3 senedir yoga eğitmenliği de yapan Elis, Batı’nın ve Doğu’nun “iyi hayat” hakkında bize sunduğu sonsuz zengin kaynakları araştırmak, öğrenmek ve paylaşmaktan büyük zevk alıyor.

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. 
Bilgi ve Havale / EFT ile ödeme için: istanbul@theschooloflife.com

Için bilet satın al
Elis Simson ile Filozoflardan Hayat Dersleri

150,00 TL

Ne:
Özel Etkinlikler