Banu Kanibelli ile Muzikle Mindfulness

Müzik ve mindfulness; ikisi de özgürleştirici, ikisi de iyileştirici. Bir araya gelince daha da fazlası…

Bu atölye şarkıların insanlık hallerine yolculukla birlikte düşündürüyor. Şarkılar dinleyeni nereye götürüyor? Bir şarkı neler yapabiliyor? Müzikten neden vazgeçilmiyor, yaşamımızı nasıl zenginleştiriyor, ruhu nasıl besliyor ve bizi nasıl birleştiriyor? Bir anlamda, katılımcılarını ruhun müzikle egzersizine, farkındalıkla zenginleştirilmiş bir müzikal buluşmaya davet ediyor.

İkincil olarak, dikkatin açıklık ve esneklik bilinciyle yönlendirilmesi esasına dayanan bilinçli farkındalık- ‘mindfulness’- disiplinine geçiş yapıyor.  Şimdi ve burada olmanın kolaylıkla göz ardı edebildiğimiz pratiğini hatırlatıyor. Mindfulness uygulamasının hangi ihtiyaçlarımıza karşılık verdiğini ve ne kadar yaşamımızın içine alınabilir olduğunu uygulama örnekleriyle paylaşıyor. Bir anlamda, katılımcılarını farkındalığın dikkatle egzersizine davet ediyor.

Müzik de, mindfulness uygulamaları da, bilerek ya da bilmeden düşünce ve duygu kalıplarımızın arasına döşeli ‘sınırlara’ meydan okur. Her ikisinin de ortak özelliği özgürleştirici ve iyileştirici olmalarıdır. İşte buradan harekete, bu atölye katılımcıları için, müziğin kendinden gelen zenginliği ile harmanlanmış, dinlemeye odaklı, gündelik yaşamlarımız içine aktarılabilecek bir bilinçli farkındalık-mindfulness-pratiği oluşturmayı hedefliyor.

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI

Banu Kanibelli 1Banu Kanıbelli, müzisyen, eğitim psikologu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Etnomüzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans dersleri aldı. Bilgi Üniversitesi, Felsefe ve Toplumsal Düşünce Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasını müzik ve felsefeyi harmanlayarak ‘Müzikal Tekillik’ üzerine tamamladı. 2011 yılında başladığı Mindfulness çalışmalarını, ‘Mindful Schools’, ‘Mindfulness Tools’ eğitimleriyle Kanada, Hollanda ve İrlanda’da gerçekleştirdi.

Eğitim dünyasında çocuklarla geçen 1996-2013 yılları arasında bestelediği ‘çocuk şarkıları’ Bülent Ortaçgil’in müzik direktörlüğünde “Kara” Çocuk Şarkıları ve Öykü Kitabı (1998) ve “Başka Dünya Yok” Çocuk Şarkıları (2006) albümleriyle, takip eden büyükler için şarkılar döneminde ise “Bu Rüzgâr” (2013) ve “Lobna’nın Şarkısı” (single) (2014) yayımlandı. “Bi’ Şarkım Var!”(2016) karma albümünde bir şarkısı ile yer aldı. Son kişisel albümü “Yer Gök” 2017’nin yaz aylarında yayımlandı. Şarkı yazarlığı ve performanslarının yanı sıra,  mindfulness ve gençlere yönelik bireysel eğitim danışmanlığı çalışmaları devam ediyor.

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. 
Bilgi ve Havale / EFT ile ödeme için: istanbul@theschooloflife.com

Için bilet satın al
Banu Kanibelli ile Muzikle Mindfulness

Ne:
Özel Etkinlik

Satın Al

Havale/EFT ile ödemek için: istanbul@theschooloflife.com