Aydan Bayir ile Öz-Şefkat: Kendinle Dost Olmak

Sevdiklerimizin zorlu deneyimlerine karşı kolaylıkla şefkat duyabiliyorken, benzer bir durum karşısında kendimize aynı sevecenliği gösteremeyebiliyoruz.  Peki mum dibine ışık verebilseydi nasıl olurdu?
Hata deneyimi, yetersizlik hissi veya zorlu durumlar karşısında kişinin kendisine karşı anlayış göstermesi manasına gelen öz-şefkat, öğrenilebilir ve geliştirilebilir duygusal bir yetkinliktir. Özellikle son yirmi yılda yapılan bilimsel çalışmalar kendisiyle dostça ve şefkatli bir diyalog geliştirebilen kimselerin endişe, depresyon, stres, kaygı seviyelerinin azaldığını; öte yandan mutluluk, özgüven, iyimserlik, şükran seviyelerinin arttığını ortaya koymaktadır. Bu açıdan bakıldığında öz-şefkat, günlük yaşamda yanımızda taşıdığımız bir duygusal ilk yardım çantası olmasının yanı sıra,  profesyonel yaşamımızda performansımızın ve motivasyonumuzun artmasını sağlayan etkili bir yaklaşımdır.
Atölye kapsamında uygulayacağımız deneyimsel çalışmalar sayesinde şefkatin kendimizle ve çevremizle olan ilişkilerimizdeki rolünü tahlil etme, öz-şefkat kavramını yakından tanıma ve uygulama fırsatı yakalayacağız.

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI

aydan bayr new web3Aydan Bayır Toper, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde okuduğu dönemde ve mezuniyetinin akabinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalıştı. Yüksek öğrenim hayatına İngiltere’de devam etti ve pozitif psikoloji alanında uzmanlaştı. Ayrıca İsveç, Hollanda, İrlanda ve İngiltere'de şefkat odaklı terapi(CFT), öz-şefkat (self-compassion), bilinçli farkındalık(mindfulness) üzerine eğitimler aldı. Bunlardan başlıcaları; Mindful Self-Compassion Intensive Training (Hollanda), Search Inside Yourself (İrlanda), Mindfulness in Organisations and Leadership Teams (İngiltere), Introduction to Compassion Focused Therapy (İsveç), Clinical Skills / Advanced Training of Compassion-Focused Therapy (İngiltere). Koç Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan Aydan Bayır-Toper, aynı zamanda kurumsal eğitimler vermektedir.

Için bilet satın al
Aydan Bayir ile Öz-Şefkat: Kendinle Dost Olmak

200 TL

Ne:
Özel Etkinlik
Ne zaman ve nerede:
  • Paz 26 Ara 2021 14.00 - 16.30
    Online

Erken Kayıt Avantajı ile Satın Almak İçin Tıklayın:

TSOL PASS

 pass sidebar3

 

Satın Al

 

 Kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968'den bize ulaşabilirsiniz. 

 

unlimited sidebar

TSOL UNLIMITED ile dilediğiniz tüm online derslere, etkinliklere ve deneyimlere ücretsiz katılım

Detaylı Bilgi 

"Bu, The School of Life bünyesinde katıldığım ilk eğitimdi. Ve benim için harika bir başlangıç oldu. Konunun, içeriğine uygun olarak çok samimi şekilde işlendiğini düşünüyorum. Aydan Hanım'ın içten ve akıcı anlatımı, bu denli 'kişisel' bir konunun sağ duyulu ve etkin bir şekilde işlenmesine imkan verdi. Kurs sırasında pratik uygulamalar ve kendimiz yapabileceğimiz minik tavsiyeler de aldık. Pratiğe uygun detaylarla oradan ayrılabilmek, öğrendiklerimizi günlük hayata uyarlayabilmek açısından bence en önemlisiydi. Hayatını daha fazla akışına bırakmak ve olağan durumundan daha fazla mutluluk duymak isteyen herkese bu kursu öneririm."
- Begüm Egeli

"Aydan, teorik dayanağı güçlü ve iyi derlenmiş bir bilgiler bütününü, şahsi hayatından her katılımcıya tanıdık gelebilecek örneklerle harmanlayıp, sıcak üslubu ve akıcı anlatımıyla destekleyerek, harika bir ders ortaya çıkarmış. Çok keyifli, faydalı, yeni düşünce kapıları açan bu ders; 3 saatinizle yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan…"
- Burak S.