Yanki Yazgan

Yanki Yazgan

Yankı Yazgan çocuk/genç ve erişkin psikiyatrisi alanında serbest uzman hekimdir.  Akademik kariyerini 1995’ten bu yana Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Profesör ve Yale Child Study Center’da öğretim görevlisi olarak sürdürüyor. Bilimsel araştırmalarını ve yayınlarını psikiyatri, moleküler genetik, kognitif nörobilim ve insan gelişimi alanlarında yaptı.

Tıp ve akademik kariyerinin yanı sıra ‘konuşmacı’ ve ‘yazar-çizer’ olarak amacını insanın büyüme sürecini ve beyin gelişimini herkesin anlaması ve hayatına uygulaması olarak tanımlıyor. Büyümek, anne-babalık ve çocuklu hayat hakkındaki yazı, kitap ve konuşmaları bu düşünce ile oluştu.

Benzer bakış açısıyla, iş ve eğitim hayatında insan gelişimi , ‘liderliğe terfi’, ‘risk ile iyi geçinmek’ ya da ‘aile kalmak şirket olmak’ gibi başlıklarda insan gelişimi ve beyin bilimleri alanındaki deneyim ve bilgilerine dayalı seminerler düzenliyor.  

Yankı Yazgan, The School of Life için hazırladığı  Büyümek: İnsan Gelişimi ve Çocuklu Hayat etkinliğini de bu çerçevede tasarladı.

 www.yankiyazgan.com

@yankiyazgancom