Zeynep Evgin ile Nasil Farkli Fikirde Kalabiliriz

Hangi konuyu ele alırsanız alın, farklı fikirde olmak kaçınılmaz ve hatta gereklidir. Farklı fikirleri duyabilmek ve dile getirebilmek hem yaratıcılığı, hem de zenginliği artırır. Fakat çoğu kez sürtüşme yaşamamak için farklı görüşlerimizi dile getirmekten kaçınır, veya haklılığımızı kanıtlamak için başkalarını duyamaz hale geliriz. Fikir ayrılığı çatışmaya dönüşür. Ya bu yoğun duygularımızı yönetemez ve saldırır, ya da korkup kendimizi kapatır veya kaçarız. Fikir ayrılıklarımızı sağlıklı bir şekilde konuşamamak ilişkimize ve alacağımız daha bilge kararlara mal olur.
Fikir ayrılıkları idealde medeni, ilginç ve ufuk açıcı olabilecekken, çoğu zaman öfke, kırgınlık ve üzüntünün kaynağı olmaktadır. 
Bu atölyede fikir ayrılıklarında kendi tarzımızın ne olduğunu daha iyi anlıyoruz ve daha iyi ve sağlıklı bir şekilde fikirlerimizi nasıl tartışacağımızı öğreniyoruz. Atölyeden çıktığınızda kendimizi daha net ve direkt ifade etmenin yanı sıra kendimize daha derinden bakmayı ve başkasının alternatif görüşlerine daha açık olmayı da öğreniyoruz. 

Size neler katabilir?
*
 Fikir ayrılıklarımızı dile getirebilmenin ilişkiler için neden gerekli ve kaçınılmaz olduğunu anlamak 
* Çatışmada kendi tepki tarzımızı anlamak
* Kendi alternatif görüşümüzü daha net ve direkt dile getirmek
* Başkalarının farklı fikirlerini duyabilmek, onların perspektifinden görebilmek
* Fikir farklılığıyla yaşamak. 

      

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatımızın asli ve büyük temaları hakkında yararlı bakış açıları ve ipuçları sunmak amacıyla hazırlanır. Bizim için en önemli konular üzerine derinlemesine düşünme ortamı sunan derslerde yaklaşımınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı da bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler kısa seminerler ile grup söyleşisi ve egzersizleri içerir.  Konuyu daha derinlemesine incelemek isteyen katılımcılara isteğe bağlı ilave ödev de sunulabilir. 

 

ATOLYE LIDERI

Zeynep Evgin 1Zeynep Evgin Eryılmaz, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of Southern California’da Communication Management Master’ını ve European Graduate School’da iki yıllık Dışavurumcu Sanat Terapi ile Değişim doktoroya giriş programını tamamladı.
Kariyerine Türkiye’nin çeşitli uluslararası reklam ajanslarında reklam yazarlığı ile başlayan Zeynep, 10 yıl içinde pek çok yerli ve yabancı markaya 30'dan fazla televizyon reklamı, yüzlerce radyo ve basın kampanyası yarattı. Kişisel gelişime olan merakı bu yoğun tempo sonucunda ortaya çıktı.
İstanbul, İsrail, Amerika, Kanada ve İsviçre’de Gestalt koçluğu, grup koçluğu, sistem bakış açısı, çatışma yönetimi ve dışavurumcu sanat terapi eğitimlerini tamamladı. 
Koçluk ve danışmanlık şirketi İnspiro ile yöneticilere ve takımlara liderlik, iletişim,  ilişkiler ve yaratıcılık alanlarında özel atölyeler veren Zeynep, 2500 saati aşkın koçluk deneyimiyle Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’den Professional Certified Coach (PCC) ünvanına sahiptir ve Eurasian Gestalt Koçluk Programı’nın eğitimcilerinden biridir. 

Için bilet satın al
Zeynep Evgin ile Nasil Farkli Fikirde Kalabiliriz

150,00 TL

Satın Al