Ebru Nihan Celkan ile Dört Duvar Arasinda Üretkenlik

Zamanı boşa harcadığımız ya da yeterince üretken olmadığımız duygusu, hiçbir dönemde bugün olduğu kadar rahatsız edici, hatta pişmanlıkla dolu olmadı. Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen yapacaklar listesi ve birbiri ardına üzerimize gelen “acil” konulu mesajlar ve farklı talepler karşısında bırakın işlerimizi tamamlayabilmeyi, neyin gerçekten öncelikli olduğunu ya da olmadığını bile ayırt etmekte zorlanır olduk.

Ancak bizler birer robot değiliz! Beynimiz yetersiz –sık sık ara vererek çalışıyor, çabuk yoruluyor, dikkati dağılıyor, dolaylı yollara sapıyor, tembel, kısa vadeli düşünüyor ve hata yapmaya eğilimli. Onun verimli çalışmasını istiyorsak, öncelikle bu özelliklerini kabul etmeliyiz. Üstlendiğimiz kimi işlerin aslında çok karmaşık olduğu gerçeğini de sık sık görmezden geliyoruz. Biraz endişe üretkenliğimizi kamçılasa da, fazlası küpüne zarar.

Bu derste, üretken olmanın neden bu kadar zor olduğunu felsefe ve psikolojiden yararlanarak anlamaya çalışıyoruz. En verimli olduğumuz zamanların hangileri olduğunu ve bu zamanları verimli kılan koşulları analiz ediyoruz. Ara vermeyi öğreniyoruz! Doğru amaçları benimsememize, erteleme alışkanlığından vazgeçmemize ve stresle baş edebilmemize yardımcı olacak pratik stratejileri tartışıyoruz. Yaratıcılık için gerekli koşulları her gün sağlamayı öğreniyoruz. Bizi üretken kılacak kalıcı değişimi yaratabilmek için gerekli olan esin kaynaklarını ve irade gücünü nasıl bulacağımızı keşfediyoruz.

Size Neler Kazandırabilir:

* Yavaşlayarak ve kendimize odaklanarak iş yaşamında kendiliğinden benimsediğimiz davranış kalıplarının bize gerçekte ne ölçüde yardımı olduğunu ya da bizi nasıl engellediğini görmek,

* Üretken olmamızın önündeki engelleri saptamak,

* Bizim için esin kaynağı olan ve bizi harekete geçiren durum ve koşulları saptamak, analiz etmek,

* En iyi çalışma koşullarımızı saptamak: ne zaman, nerede, kimlerle ve hangi işleri yaparken en iyi çalışıyoruz?

* Erteleme, dikkat dağılması ve bir noktaya takılıp ilerleyememe gibi bilinen engelleri aşmak için pratik yöntemleri öğrenmek.

 

PROFESYONEL ATÖLYELER HAKKINDA

Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuzun gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

 

ATOLYE LIDERI

Ebru Nihan Celkan 1Ebru Nihan Celkan Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pazarlama bölümünde tamamladı. 2004 yılında Volvo İş Makinalarında çalışmaya başladı. 2016 yılına kadar Volvo’da satış destek uzmanı, pazarlama uzmanı ve altı yıl süresince Pazarlama, CRM ve Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı.

2007 yılından bu yana oyun yazarlığı yapan Ebru Nihan Celkan, 2012 yılında merkeze oyun yazarını alan çalışmaları ve yeni metinleri arttırmayı hedefleyen buluT’u kurdu.

Celkan, Sabancı Üniversitesi’nin lise öğretmenlerinin toplumsal cinsiyet farkındalığını arttırmaya yönelik “Mor Sertifika” programının ve Kadın Çalışmaları bölümünün “Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Turları” programının performatif hikaye yazımı ve anlatıcılığı atölyelerinin eğitmenlerindendir.

"Atölye boyunca atölye lideri bu konuya çok hakim diye düşündüm. Ona güvenebileceğimi hissettim."

"Tek kelimeyle mükemmeldi, keşke aynı hocayla bu eğitimin ileri seviyesi yapılsa..."

Için bilet satın al
Ebru Nihan Celkan ile Dört Duvar Arasinda Üretkenlik

Ne:
Profesyonel Atölyeler

Satın Al

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

 

 unlimited sidebar

TSOL UNLIMITED ile dilediğiniz tüm online derslere, etkinliklere ve deneyimlere ücretsiz katılım

Detaylı Bilgi