Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Yeni Yil Kararlari

Başlangıç fikri hep iyidir; yeni ve ucu açık olan her şey gibi yeni bir yıl da umut, ihtimaller, heyecanlar barındırır.

Yeni bir yılın, yeni ihtimallerin, yeni bir hayat şansının bizim için ne anlama geldiği konusuna bizzat kafa yormamız gerekir. Aksi taktirde bize ait olmayan klişe kararların kurbanı olmak kaçınılmaz. 

Bu rutini kırmanın belki tek yolu doğru ve iyi sorular sormaktır. Bu sorular benzer, hatta çoğu zaman ortak olsa da her birimizin cevapları, ihtimalleri, doyum noktaları farklı. Klişe bir biçimde aşk, yeni bir iş ya da zengin olmayı istemenin elbette bir sakıncası yok; ama düşünün, herkes biraz daha para ister, halbuki "daha özgüvenli biri olsanız bu yıl hayatınızda neyi değiştirirdiniz?" sorusunun cevabı sadece size ve hayatınıza aittir. Üstelik bu yanıtı bulmak hikayenizdeki pek çok düğümü çözebilir.

TSOL'da 2019'un son ve belki en can alıcı Tehlikeli Sohbetler'ine hazırlanıyoruz. Umutları, heyecanları, ihtimalleri ile yepyeni bir yılı ve o yılda nasıl bir biz olmak istediğimizi, arzularımızı, geride bırakmaya can attıklarımızı, imrendiklerimizi keşfediyoruz.

İlham verici bir tanışma ve sohbet formuna tasarlanan Tehlikeli Sohbetler: Yeni Yıl Kararları'nı Mirgün Cabas modere ediyor; bizler birbirimizin itiraf ve deneyimlerinden aldığımız kışkırtıcı güçle kendi arzularımızı, kararlarımızı, kurtulmak istediklerimizi, motivasyonlarımızı, yenilgilerimizin getirdiği bilgeliği paylaşıyoruz

TEHLİKELİ SOHBETLER'DE NE YAPIYORUZ?

Şehrin orta yerinde, bir grup pek de tanımadığımız ama bizimle benzer rutinleri paylaşan insanla bir araya geliyoruz. Mirgün Cabas’ın soruları eşliğinde, küçük gruplara ayrılıp derin, heyecan verici, daha önce benzerini muhtemelen deneyimlemediğimiz bir sohbete dalıyoruz, başımızdan geçenleri, halının altına süpürdüklerimizi ilk kez o akşam, orada tanıdığımız kimselerle paylaşıyoruz. Başkalarının deneyimlerini duymanın, bir tek biz değilmişiz hissinin verdiği rahatlık ve kışkırtıcı keyif de cabası.

Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Yeni Yıl Kararları, 4 Aralık, Çarşamba saat 19.30’da Joint Idea Kanyon’da. Sınırlı sayıdaki biletler Biletix’te.

 

MODERASYON

mirgun cabas webGazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları sundu, haber merkezinde yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu. “Biz buraya nereden geldik?” sorusuna cevap aradığı, 2001: Eski Türkiye’nin Son Yılı başlıklı çok satan kitabı 2017’de Can Yayınları’ndan çıktı. 

 

Için bilet satın al
Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Yeni Yil Kararlari

120,00 TL

Ne:
Deneyimler