Tehlikeli Sohbetler - Tema: Umudu Cogaltmak

Dürüst sohbetler, anlamlı sorular, fikirler ve dostluklar…

Şık bir ortamda şehrin gündelik hızında ıskaladığımız hayatın içinden özel bir tema etrafında modere edilen Tehlikeli Sohbetler; merakı, aklı ve yaşam kültürüyle hem bu lezzetli ortamdan keyif alacak hem de onu zenginleştirecek sizin gibi TSOL katılımcılarıyla tanışmak için bulunmaz bir fırsat.

Tema, bu kez “Umudu Çoğaltmak”.

Hayatta, yanıtını öğrenmekten çekindiğimiz, kaçtığımız sorularla nasıl başa çıkabiliriz? Negatif düşüncenin bilgeliği neden önemli? Takıntıya dönüştürüp durmadan kaygı hissettiğimiz durumları nasıl birer umut kaynağına dönüştürebiliriz? Hayat, bir Buddha inancı gibi, gerçekten acı çekmekten ibaret mi olmalı? Yoksa çare, çok iyi bir “neşeli ümitsiz” olmakta mı?

Umut, bizi hem güçlendirir hem zayıflatır. Her zaman bilinmeyene doğru atılan bir adımdır aynı zamanda. Tehlikeli Sohbetlerin bu seferki buluşmasında hayal kırıklığına uğratılmış hissetmeden, kontrol sınırlarımızın gücünü keşfederek, ihtiyacımız kadarıyla, birlikte umudu çoğaltmayı deneyimleyeceğiz.

TAM GÜNLÜK YOLCULUK İLE KOMBİNE BİLET FIRSATI! 13 EKİM CUMARTESİ

13 Ekim Cumartesi önce Kanyon Joint Idea’da ana müfredatımızdaki on iki dersten biri olan Her Şeye Rağmen Hayatı Nasıl Keyifli Kılarız dersi, ardından Tehlikeli Sohbetler: Umudu Çoğaltmak gerçekleşiyor. Bu tam günlük yolculuk bizi her şeye rağmen yaşamın hakkını vermeye davet ediyor ve sanattan seyahate, şimdide yaşamaktan ölüm fikrine, hayatın büyüsünü yeniden hatırlatan ve onu zenginleştiren rotalarda dolaştırıyor. 

GÜNÜN PROGRAMI:

14:00 - 17:00 TSOL Ders: Ali Tufan Koç ile Her Şeye Rağmen Hayatı Nasıl Keyifli Kılarız (Joint Idea Kanyon)

17:00 - 17:30 Ara / Kanyon Escale’de Buluşma

17:30 – 19:00 Tehlikeli Sohbetler: Umudu Çoğaltmak  

KOMBİNE BİLET İÇİN:

Her iki etkinliğe birden katılmanız durumunda kombine bilet fiyatı 220 TL’dir.

ÖNEMLİ NOT:

Bilet fiyatına bir kadeh şarap ve atıştırmalık/çerez servisi dahildir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN:

İstanbul@theschooloflife.com

0532 4643899

 

 

Için bilet satın al
Tehlikeli Sohbetler - Tema: Umudu Cogaltmak

“Güzel insanlarla tanışmak, içten sohbetler, wine and dine, çok keyifli bir ortam. Daha ne olsun:)”

- Didem Anıl

 

“Biraz cesur insanlar için çok iyi hazırlanmış bir icebreaker özelliği taşıyor. Bana kalırsa birbirini tanımayan insanlar bu konuları konuşmaya daha yatkın olabiliyorlar."

- Utku Tuncay

 

“Katılımcılar, içerik ve moderatörün sağladığı rahatlık olağanüstü. Gecenin içinde, günün/günlerin kaosundan sonra değerli bir sosyalleşme oldu. Manevi doyum tamdı. Mekanın katkısına da değinmeden geçemeyeceğim.”

-Bir Katılımcı

 

"Çok keyifli, cok samimi ve odaklı bir etkinlikti, çok keyif aldım.”

- Güliz Şenok

 

“Bu süreçte kendimizde neyi keşfettik, nelerde zorlandık üzerine, neler yapabiliriz üzerine çok keyifli bir sohbetti. Herkesi konfor alanından çıkarttı bu güzel sohbet.”

“Daha önce katılmadım fakat bundan sonra katılmayı düşünüyorum. Sebebi hem network yaratabilmek, insanlardan fikir alabilmek diye sıralanabilir. Bu tarzda etkileşimler çok olumlu sonuçlar çıkarabiliyor. Çok güzel bir platform yaratmışsınız, tebriklerimi sunuyorum.”

“Özellikle zorlu bir süreçte aklına, fikrine güvendiğimiz insanlar ile online ortamda fikirlerimizi paylaşabilmek çok keyifliydi.”