Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Tabular

The School of Life'ın benzersiz “Tehlikeli Sohbetler” deneyimi bizi bu kez tabularımızla yüzleştiğimiz, kışkırtıcı bir akşama davet ediyor.

Her toplum bir şeyleri bir oranda tuhaf, belki biraz şeytani ve korkutucu buluyor. İlginç cinsel fanteziler, farklı yönelimler, yakın bir akrabadan pek haz etmemek ya da çevremizde olmayacak birini cazip bulmak... Aklımızdan geçirmeye bile yeltenmiyor, “ağzımızın tadı bozulmasın” deyip geçiyoruz. Peki ya tüm bunlar son derece normal; herkesin bir yerde, bir şekilde aklından geçen ve pek de dünyanın sonu olmayan şeylerse? Ya biz tabularımızla kendi dünyamızı dar ediyorsak, üstelik bunun farkında olmamıza rağmen sıkıştığımız yerden bir türlü çıkamıyorsak?

18 Eylül Çarşamba akşamı Joint Idea Kanyon’da, sezonun bu ilk Tehlikeli Sohbetler'inde kendimize yasakladıklarımızı ve bizi hiç yoktan katılaştıran “tabular”ımızı konuşuyor; şehre, işimize, gücümüze döndüğümüz, yeni bir sonbahara kapı açtığımız günlerde biraz olsun gevşemenin keyfine varıyoruz. 

TEHLİKELİ SOHBETLER'DE NE YAPIYORUZ?

Şehrin orta yerinde, bir grup pek de tanımadığımız ama bizimle benzer rutinleri paylaşan insanla bir araya geliyoruz. Mirgün Cabas’ın soruları eşliğinde, küçük gruplara ayrılıp derin, heyecan verici, daha önce benzerini muhtemelen deneyimlemediğimiz bir sohbete dalıyoruz, başımızdan geçenleri, halının altına süpürdüklerimizi ilk kez o akşam, orada tanıdığımız kimselerle paylaşıyoruz. Başkalarının deneyimlerini duymanın, bir tek biz değilmişiz hissinin verdiği rahatlık ve kışkırtıcı keyif de cabası.

Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Tabular, 18 Eylül Çarşamba saat 19.30’da Joint Idea Kanyon’da. Sınırlı sayıdaki biletler Biletix’te.

 

MODERASYON

mirgun cabas webGazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları sundu, haber merkezinde yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu. “Biz buraya nereden geldik?” sorusuna cevap aradığı, 2001: Eski Türkiye’nin Son Yılı başlıklı çok satan kitabı 2017’de Can Yayınları’ndan çıktı. 

 

Için bilet satın al
Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Tabular