Sibel Çakir ile Duygu Barometremizi Yönetmek

Günlük hayatımız büyük ölçüde, değişen ruh hallerimizle paralel ilerliyor. Kendimizi tolere edebildiğimiz, başkalarına son derece hoşgörülü yaklaşabildiğimiz, geçmişi günahıyla, sevabıyla affedebildiğimiz zamanlar elbette var. Yine de ruhumuz dalgalanmaya meyilli: O umutlu halimiz bir anda hata veriyor, kendimizi o yumuşacık, ılık suların ardından fırtınanın ortasında bulabiliyoruz. Tüm iyimserliğimiz yerini bir felaket yumağına, bazen kozmik bir hata olduğumuz duygusuna bile bırakabiliyor. Bu gelgitlerin bir adım ötesi, kendimiz kadar ailemiz ya da partnerimizle olan diyaloğumuzun, sosyal ilişkilerimizin, hatta gelecek planlarımızı tersyüz olması.
Mutluluğumuz, mutsuzluğumuz, öfkemiz ya da iyimserliğimiz hangi ölçüde normal? Depresyonda mıyız? Çizgiden taştığımızı nasıl anlarız? İniş-çıkışlarımız hangi noktada duygudurum bozukluğuna işaret edebilir? Profesyonel yardıma ne zaman, neye göre başvurmalı? Günlük rutinlerimiz ruh halimizi nasıl etkiliyor? Çatışma ortamında dengede kalabilmeyi nasıl sağlarız? Bize gerçekten ne iyi gelir? Kişisel gelişim kitapları, ritüeller, alışkanlıklar bu işin neresinde?

Duygudurum Bozuklukları Uzmanı Prof. Dr. Sibel Çakır ile The School of Life’ın bu yeni atölyesinde tüm bu soruların üzerinden geçerek duygu barometremize odaklanıyoruz.

Öyle görünüyor ki ruh halimizin değişkenliğini önlemek pek mümkün değil, mesele değişen ruh halimizi etkili bir biçimde, farkındalıkla yönetebilmek. Bu dersten çalkantıları daha az hasarla atlatabilmenin, kendimizi pek de iyi hissettirmeyen tutarsızlık hissini bir nebze dengelemenin bir dizi yöntemini öğrenmiş biçimde ayrılıyoruz.

                     

ÖZEL ETKİNLİKLER HAKKINDA 

Nasıl bir hayat yaşamalıyız? Belki de en kadim soru... The School of Life’da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla özgün ve sıra dışı kişilikleri ve çalışmalarıyla tanınan düşünür, uzman, sanatçı ve konuşmacılardan birikimleri, hikayeleri, deneyimleri ve yaklaşımları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Önde gelen isimlerle buluşacağımız özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun.

Özel Etkinliklerimizin yanı sıra programımızda; The School of Life’da yapıp ettiklerimizin ve üretimimizin kalbinde yer alan ve on iki dersten oluşan Ana Müfredat, sizi bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken becerilerle donatan Profesyonel Atölyeler, sizin gibi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle bir araya geleceğiniz Deneyimler yer alıyor.

ATOLYE LIDERI

Sibel Cakr Web

Prof. Dr. Sibel Çakır, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında mezun oldu. Tıpta uzmanlık eğitimini İstanbulÜniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2003 yılında tamamladı. 2004 yılında A.B.D’nde, University of Texas Health Science Center, San Antonio’da psikotik ve bipolar bozukluklar alanında araştırmacı olarak çalıştı. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2005-2011 yılları arasında uzmandoktor, 2011-2017 arasında doçent doktor olarak, 2017-2018  arasında profesör ünvanı ile Duygudurum Bozuklukları ve Geriatrik Psikiyatri Polikliniği ve yataklı serviste sorumlu öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2018-2019 yılı arasında Fransız Lape Hastanesi Tıbbi Direktörü olarak görev yaptı. Şu an Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim üyesidir.  İlgi alanları duygudurum bozuklukları, nöropsikiyatri ve geriyatrik psikiyatri (yaşlılık psikiyatrisi) dir. Bipolar Yaşam Derneği, Bipolar Bozukluklar Derneği, Sanat Psikoterapileri Derneği  kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesidir. Türkiye Psikiyatri Derneği, Duygudurum Bozuklukları Bilimsel Çalışma Birimi koordinatörü ve Türkiye Alzheimer Derneği üyesidir. Akademik çalışmalar dışında sağlıklı, iyi yaşlanma, bütüncül tıp, koruyucu tıp, sanat terapileri, işlevselliği arttırmaya yönelik tedaviler ilgi alanlarıdır.

Için bilet satın al
Sibel Çakir ile Duygu Barometremizi Yönetmek

Ne:
Özel Etkinlik

Satın Al

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

unlimited sidebar

TSOL UNLIMITED ile dilediğiniz tüm online derslere, etkinliklere ve deneyimlere ücretsiz katılım

Detaylı Bilgi