Sami Bugay ile Liderlik

Kariyerimiz ilerledikçe daha fazla liderlik içeren bir rol üstlenmemiz neredeyse kaçınılmaz. Sıkı çalışmamızın bir mükafatı olarak ortaya çıkar bu, ama aynı zamanda sorumluluklarımızda ve gereksinim duyacağımız becerilerde büyük bir değişim de gerektirir: etkili ve doğru bir eğitim bu dönüşümü daha altından kalkılabilir hale getirmeye yardımcı olur.

Yüzden fazla deneyimli İnsan Kaynakları profesyoneliyle yapılan bir araştırma, %87’sinin liderlik rolüne geçmeyi, kariyerlerinin en zorlayıcı dönemi olarak algıladıklarını ortaya koydu. Aynı ankette, katılanların %70’i bu geçiş sürecindeki başarı ya da başarısızlığı liderlik rolündeki genel başarının önemli bir göstergesi olarak hissettiklerini belirttiler.

Etkili olmayan liderliğin yaratabileceği riskler önemli ve göz ardı edilemez; bu sürece doğru bir eğitimle hazırlanmak ise avantaj sağlar. Çok sayıda araştırma ve anket kötü yönetimin, üretkenliğin düşmesine ve çalışanların kurumdan kopmasına katkısının çok yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

The School of Life’ta Duygusal Olgunluğa (Emotional Intelligence) odaklanarak özgün ve etkili yönetimin gerektirdiği psikolojik temelleri ve dinamikleri çalışıyoruz. Liderlik, güçlü yönlerimizi öne çıkardığı gibi zaaflarımızı ve güvensizliklerimizi de görünür kılar. Bu nedenle yaklaşımımız, kim olduğumuz ve nasıl davrandığımızı anlamlandırmak için davranışlarımızın duygusal kökenlerini titizlikle mercek altına almak. Özgün bir liderlik tarzı olmadan, bizi işimizde harika yapan özelliklerimizle teması kaybetme ve kendi gerçek kişiliğimizdense geçmişteki otorite deneyimlerimize dayanan bir liderlik biçimi edinerek yönettiğimiz kişilere yabancılaşma riski alırız.

Bu atölyede, büyük bir lideri sıradan olandan ayıran şeyler üzerine düşünüyoruz ve şunları çalışıyoruz:

  • Kişisel tarihimizin varsayımlarımızı nasıl şekillendirdiğini keşfediyoruz
  • Güçlü yönlerimizi ve kör noktalarımızı hesaba katarak başkaları üzerindeki olası etkimizi fark ediyoruz
  • Kapsamlı ve ikna edici bir vizyon geliştirmenin ve iletişimini yapmanın önemini deneyimliyoruz
  • Diğerlerindeki en iyiyi ortaya çıkarmanın ve onları motive etmenin kimi iyi yollarını keşfediyoruz. 

 

PROFESYONEL ATÖLYELER HAKKINDA

Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuzun gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

 

ATOLYE LIDERI

sami bugay web 2023Sami Bugay, ITU Matematik Mühendisliği’nin ardından I.U International Management Programı’nı bitirdi. 2000 yılında Türkiye’nin öncü e-ticaret şirketlerinden baskuda.com’un fikir babası 3 kişiden biri olarak kurumsal girişimciliğe adım attı. 2008 yılında dünyada girişimciliği destekleyen Endeavor ile ICF - International Coach Federation - Türkiye’yi bir araya getirdiği “Türkiye’nin Girişimcilerini Türkiye’nin Koçları Destekliyor” projesi ile Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan “Local Spirit, Global Presence” ödülünü kazandı. Goldman Sachs’ın "10.000 Kadın Girişimci" programının Türkiye bacağına eğitimler vererek ve takım koçluğu yaparak katkıda bulundu. 2004 yılında kurduğu KA Eğitim, Koçluk Danışmanlık şirketi ile uluslararası projelerde eğitim, çalıştay ve koçluk yapan Sami Bugay, 7,000 saatin üstünde deneyimi ile  Türkiye'deki ICF onaylı 7. MCC - Master Certified Coach’dur. Çoklu disipliner ve sistemik yaklaşımı ile ülkemizdeki tek Certified Ontological Coach olan Bugay, aynı zamanda Endeavor  Türkiye’nin  girişimci mentoru, danışma kurulu üyesi, ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye 2016-2018 dönem Başkanı ,  “ITC - Bütünsel Takım Koçluğu” kitabının yazarı ve ICF tarafından ACTP seviyesinde akredite edilmiş olan uluslararası “I.C. Integral Coaching” koçluk programının program yöneticisi ve baş eğitmenidir. 

Için bilet satın al
Sami Bugay ile Liderlik

Ne:
Profesyonel Atölyeler

Satın Al