Mirgun Cabas ile Nasil Daha Iyi Sohbet Ederiz

İşyerindeki geyik muhabbetinden önceki akşamın televizyon dizisi hakkındaki yorumlara, kendimizi sık sık yüzeysel denilebilecek sohbetlerin içinde buluruz. Ama yepyeni bakış açıları edinmemiz için bize ilham veren, merak duygumuzu tetikleyen ve daha önce hiç söylemediğimiz şeylerin ağzımızdan dökülüverdiği sohbet ortamalarını nasıl yaratabiliriz? Eşimizle dostumuzla sohbet ederken neleri dikkate alabiliriz? Hem iş hayatında hem de kimi zaman ailemizle yemek masasında zorlu sohbetleri nasıl yürütmeli?

Mirgün Cabas rehberliğinde sohbet etme sanatını birlikte keşfedeceğimiz atölyede sohbetin tarihine şöyle bir uğrayıp, psikoloji ve felsefenin sunduğu ipuçlarına göz atıyoruz. Birbirimizi anlamayı olanaksızlaştıran önyargıları ve yanlış varsayımları ele alıyoruz. Sıradan, sıkıcı sohbetlerin yerine dünyamızı zenginleştiren, lezzetli, macera dolu sohbetlerin tadına varmak için adımlar atıyoruz. 

 

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatımızın asli ve büyük temaları hakkında yararlı bakış açıları ve ipuçları sunmak amacıyla hazırlanır. Bizim için en önemli konular üzerine derinlemesine düşünme ortamı sunan derslerde yaklaşımınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı da bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler kısa seminerler ile grup söyleşisi ve egzersizleri içerir.  Konuyu daha derinlemesine incelemek isteyen katılımcılara isteğe bağlı ilave ödev de sunulabilir. 

 

ATOLYE LIDERI

Mirgun Cabas 1Mirgün Cabas, İzmir Özel Türk Koleji’ni ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Gazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1995 yılında ATV Ankara Bürosunda televizyon muhabiri oldu, bu kanalda başbakanlık ve parlamento muhabirliği yaptı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları;  özel yayın kuşakları, seçim yayınları sundu ve yönetti. Hazırlayıp sunduğu 10’dan fazla programdan bazıları şunlar: Güne Başlarken, 24 Saat (Banu Güven’le birlikte), Haber Merkezi,  Yazı İşleri (Ruşen Çakır’la birlikte), Mirgün Cabas’la Her Şey. NTV Haber Merkezi’nde haber müdürlüğü ve haber koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. 2011 ve 2012 yıllarındaki motosiklet yolculuklarında Her Yer programını hazırladı. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin Türkiye edisyonunun kurucu yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu.

Için bilet satın al
Mirgun Cabas ile Nasil Daha Iyi Sohbet Ederiz