Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Kendimizle Bas Basa Kalmak

"Başkalarını bilmek sadece bilgidir, kendini bilmek bilgelik. Başkalarında uzmanlaşmak kuvvet, kendinde uzmanlaşmak ise gerçek güçtür.” Lao Tzu

Zaman, yalnız biz istersek bizim için çalışır. Sosyal mesafe kavramını, ilişkilerimizi, ihtiyaçlarımızı, kolektifle bağımızı yeniden tanımlarken The School of Life’ın en kışkırtıcı içeriği “Tehlikeli Sohbetler”de bu defa online ortamda bir araya geliyor, 40 dakikalığına bir tür X-RAY’e giriyoruz.

Sahi kendimizle baş başa kalabiliyor muyuz?

Duvarlara, bazen tavana bakarken aklımızdan geçenlere tahammülümüz hangi safhada?

Durun tahmin edelim, telefon elinizde, gözünüz akıllı TV’de, kendinizden koşarak kaçmanın peşinde misiniz?

Tünelin ucundaki ışık belki küçük bir yüzleşmeye bağlıdır. Tam da bunun için; biraz hafiflemek, yeni bir uzlaşmaya gitmek üzere, 31 Mart Salı 17:00'de, bu defa ZOOM’da Mirgün Cabas’la tehlikeli bir sohbete davetlisiniz.

TEHLİKELİ SOHBETLER'DE NE YAPIYORUZ?

Bir grup pek de tanımadığımız ama bizimle benzer rutinleri paylaşan insanla bir araya geliyoruz. Mirgün Cabas’ın soruları eşliğinde, küçük gruplara ayrılıp derin, heyecan verici, daha önce benzerini muhtemelen deneyimlemediğimiz bir sohbete dalıyoruz, başımızdan geçenleri, halının altına süpürdüklerimizi ilk kez o akşam, orada tanıdığımız kimselerle paylaşıyoruz. Başkalarının deneyimlerini duymanın, bir tek biz değilmişiz hissinin verdiği rahatlık ve kışkırtıcı keyif de cabası.

 

MODERASYON

mirgun cabas webGazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları sundu, haber merkezinde yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu. “Biz buraya nereden geldik?” sorusuna cevap aradığı, 2001: Eski Türkiye’nin Son Yılı başlıklı çok satan kitabı 2017’de Can Yayınları’ndan çıktı. 

 

“Güzel insanlarla tanışmak, içten sohbetler, wine and dine, çok keyifli bir ortam. Daha ne olsun:)”

- Didem Anıl

 

“Biraz cesur insanlar için çok iyi hazırlanmış bir icebreaker özelliği taşıyor. Bana kalırsa birbirini tanımayan insanlar bu konuları konuşmaya daha yatkın olabiliyorlar."

- Utku Tuncay

 

“Katılımcılar, içerik ve moderatörün sağladığı rahatlık olağanüstü. Gecenin içinde, günün/günlerin kaosundan sonra değerli bir sosyalleşme oldu. Manevi doyum tamdı. Mekanın katkısına da değinmeden geçemeyeceğim.”

-Bir Katılımcı

 

"Çok keyifli, cok samimi ve odaklı bir etkinlikti, çok keyif aldım.”

- Güliz Şenok

 

“Bu süreçte kendimizde neyi keşfettik, nelerde zorlandık üzerine, neler yapabiliriz üzerine çok keyifli bir sohbetti. Herkesi konfor alanından çıkarttı bu güzel sohbet.”

“Daha önce katılmadım fakat bundan sonra katılmayı düşünüyorum. Sebebi hem network yaratabilmek, insanlardan fikir alabilmek diye sıralanabilir. Bu tarzda etkileşimler çok olumlu sonuçlar çıkarabiliyor. Çok güzel bir platform yaratmışsınız, tebriklerimi sunuyorum.”

“Özellikle zorlu bir süreçte aklına, fikrine güvendiğimiz insanlar ile online ortamda fikirlerimizi paylaşabilmek çok keyifliydi.”

Için bilet satın al
Mirgün Cabas ile Tehlikeli Sohbetler: Kendimizle Bas Basa Kalmak

 Ücretsiz Kayit Ol

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 24 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz.