Kaygilarinla Dost Ol, Kariyer Yolunu Çiz (16-25 Yasa Özel)

“Hangi bölümü seçmeli, hangi okula gitmeli, hangi alana yönelmek benim için daha uygun?” ya da “Okul bitince ne olacak?” gibi pek çok soru, genç yetişkinlerin (ve ebeveynlerinin) zihnini sürekli meşgul ediyor. Anlaşılır kaygılarımız var ve çoğu zaman yaşamımızı bu kaygıların şekillendirmesine izin veriyoruz. Burada kilit soru şu: kaygımız bize hizmet mi ediyor yoksa bir ömür içinden çıkamadığımız bir sarmala mı hapsediyor?

The School of Life’ın bu 90 dakikalık etkileşimli seminerinin ilk bölümünde Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül’ün sakin ve bilge rehberliğiyle kaygılarımıza biraz daha yakından bakıyoruz.

Kaygılarımızı nasıl tanırız, kariyer potansiyelimizi açığa çıkarırken kaygılarımız bize hangi ölçüde yol gösterebilir gibi faydalı sorular eşliğinde kendi içimize dönüyoruz. Böylece kaygıların gölgesi altında bizim için uzun vadede pek de doğru olmayan kararlar almanın önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Seminerin ikinci bölümünde kariyer potansiyelimize odaklanıyoruz. The School of Life’ta, severek yapacağımız işi bulmaktan daha zorlu bir uğraşın az olduğunu kabul ediyoruz. Yine de yeteneklerimiz ve ilgi alanlarımızı gözden geçirmenin, kendimizi daha iyi tanımanın, bizim için doğru işi keşfederken eşsiz kaynaklar olduğunu biliyoruz. 

Bu bölümde de müzisyen ve eğitim psikoloğu Banu Kanıbelli rehberliğinde bir dizi kavram ve alıştırma yardımıyla kariyer benliğimizle uyumlu, daha net bir plana doğru yönlenebilmenin yollarını keşfediyoruz.

Bu semineri tamamlayan katılımcılarımız, Katılım Belgesi almaya hak kazanacaktır.

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

ATÖLYE LİDERLERİ

Banu Kanibelli 1

Banu Kanıbelli, müzisyen, eğitim psikologu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Etnomüzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans dersleri aldı. Bilgi Üniversitesi, Felsefe ve Toplumsal Düşünce Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasını müzik ve felsefe üzerine tamamladı. Advanced CA, ‘İleri Kariyer Danışmanlığı’ Eğitimi ve Uluslararası Kariyer Danışmanlığı Birliği IACA belgesi aldı. 2011 yılında başladığı Mindfulness çalışmalarını, ‘Mindful Schools’, ‘Mindfulness Tools’ eğitimleriyle Kanada, Hollanda ve İrlanda’da gerçekleştirdi. 

Profesyonel yaşamı boyunca özel eğitim kurumlarında eğitim koordinatörlüğü yaptı. Bu süre zarfında müzik çalışmalarını sürdürdü. Eğitim dünyasında çocuklarla geçen 1996-2013 yılları arasında bestelediği ‘çocuk şarkıları’ Bülent Ortaçgil’in müzik direktörlüğünde “Kara” Çocuk Şarkıları ve Öykü Kitabı (1998) ve “Başka Dünya Yok” Çocuk Şarkıları (2006) albümleriyle yayımlandı. Takip eden büyükler için şarkılar döneminde  “Bu Rüzgâr” (2013), “Lobna’nın Şarkısı” (single) (2014), “Yer Gök” (2017) yayımlandı. 

Şarkı yazarlığı ve performanslarının yanı sıra,  mindfulness, gençlere yönelik bireysel eğitim danışmanlığı, müzik/mindfulness/kariyer temalarındaki atölye ve eğitim çalışmaları devam ediyor.

Atölye liderinin TSOL çatısı altında verdiği ‘Müzikle Mindfulness’ eğitimi bulunmaktadır.

 

Reyhan Algul Webİstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Reyhan Algül önce uygulamalı psikoloji, sonra klinik psikoloji alanlarında yüksek lisans yapmıştır. Uzun yıllar özel hastanelerde yetişkin danışanlarla çalışmıştır. Üç kitabı, iki kitap bölümü bulunmaktadır. Halen yazmaya, seminerler vermeye ve danışanlarıyla çalışmaya devam etmektedir.

 

 

INDIRIMLER

Bu eğitim Maximum Genç kart sahiplerine %30 indirimli!

8 Temmuz - 23 Temmuz 2020 tarihleri arasında, İş Bankası’nın Maximum Mobil uygulamasındaki Maximum Genç alanında yer alan “Kaygılarınla Dost Ol, Kariyer Yolunu Çiz Eğitimi %30 İndirimli!” kampanyasına katılan Maximum Genç kredi kartı ya da Maximum Genç Bankamatik Kartı sahipleri, indirim kodunu alıyor, anında % 30 indirim ayrıcalığına sahip oluyor. Sadece alacağın indirim kodunu sepetine uygulaman yeterli.
Eğer bir Maximum Genç kartın yoksa üzülme, 18-25 yaş arasındaysan;
  • Ön lisans, lisans ve lisans üstü eğitim görüyor ya da
  • Çalışıyorsan

Için bilet satın al
Kaygilarinla Dost Ol, Kariyer Yolunu Çiz (16-25 Yasa Özel)

30 TL

Ne:
KENDİNİ ANLAMAK
Ne zaman ve nerede:
  • Prş 23 Tem 2020 19.00 - 20.30
    Online

Satın Al

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968 numaradan bize ulaşabilirsiniz.