Banu Kanibelli ile Yeni Kariyer Potansiyelimizi Nasil Belirleriz

Birçoğumuz bizi tatmin edecek, kendi potansiyelimizi ve yeteneğimizi geliştirmemize yardım edecek bir işin var olduğunu güçlü (ve bazen sabırsız) bir şekilde hissediyoruz. Fakat bu ideal iş neye benziyor? Yeteneklerimiz ve ilgi alanlarımız ne? Bu soruların cevapları çoğu zaman muğlak. Zamanın acımasızca ilerlediğini hissetmenin yanı sıra içinde bulunduğumuz dönemin getirdiği belirsizliğin, para kazanma zorunluluğunun ve statümüzü korumanın baskısı altındayız. Kendi kendimize bu durumun rahatsızlığını  çekmeye, hatta kimi zaman bundan utanç duymaya ve ümitsizliğe düşmeye yatkınız.

The School of Life’ta, severek yapacağımız işi bulmaktan daha zorlu bir uğraşın az olduğunu kabul ediyoruz. Ama aynı zamanda zihnimizde doğru yaklaşım ve fikirler olduğunda; kendimizi tanıma, hakiki hedeflerimizi belirleme ve bir sonraki adımı atma yönünde gerçek bir ilerleme kaydedebileceğimize inanıyoruz.

Kariyer Potansiyelimizi Nasıl Belirleriz’de:

  • Kariyer potansiyelimizi anlamamızı sağlayacak bir dizi kavram ve alıştırma ile tanışıyoruz
  • Potansiyelimizi profesyonel dünyanın sunduğu fırsatlarla nasıl uyumlu kılacağımızı çalışıyoruz
  • Kişiliğimizi keşfe çıkıyoruz ve özgün ilgi alanlarımızı inceliyoruz
  • Bizi içgüdülerimiz ve arzularımızı dinlemekten ve ilerlemekten alıkoyan blokajlarımızı ve çekincelerimizi ele alıyoruz
  • Ebeveynlerimizin ve toplumun beklentileri konusuna özellikle eğiliyoruz.

Bu ders, bizi odaklanmamış arzulardan alıp bir sonraki profesyonel adımlarımızı içeren daha net ve gerçekçi bir plana yönlendiriyor.

 

DAHA FAZLASINI KESFEDİN

Kariyer Potansiyelimizi Nasıl Belirleriz ana programımızı oluşturan on iki dersten biridir. Derslerimiz, ilişkiler ve iş yaşamından, kendimizi anlama ve kültürle ilişkimizi keşfetmeye; duygusal hayatın ana temalarını ele alır. Müfredatın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bu ders Özgüvenli Olmak ve Yenilginin Bilgeliği dersleriyle bir seri oluşturur ve birlikte The School of Life’ın çalışma yaşamı üzerine fikirlerini kapsarlar.

 

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatın asli ve büyük temaları hakkında faydalı ve kullanışlı bir kavrayış sağlamak için tasarlandı. Hayatın temel konuları üzerine derinlemesine düşünmeye teşvik edileceğiniz derslerde fikirlerinizi diğer açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler seminer, sohbet ve grup uygulamalarının karmasından oluşur.

ATÖLYE LİDERİ

Banu Kanibelli 1

Banu Kanıbelli, müzisyen, eğitim psikologu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Etnomüzikoloji Bölümü’nde yüksek lisans dersleri aldı. Bilgi Üniversitesi, Felsefe ve Toplumsal Düşünce Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasını müzik ve felsefe üzerine tamamladı. Advanced CA, ‘İleri Kariyer Danışmanlığı’ Eğitimi ve Uluslararası Kariyer Danışmanlığı Birliği IACA belgesi aldı. 2011 yılında başladığı Mindfulness çalışmalarını, ‘Mindful Schools’, ‘Mindfulness Tools’ eğitimleriyle Kanada, Hollanda ve İrlanda’da gerçekleştirdi. 

Profesyonel yaşamı boyunca özel eğitim kurumlarında eğitim koordinatörlüğü yaptı. Bu süre zarfında müzik çalışmalarını sürdürdü. Eğitim dünyasında çocuklarla geçen 1996-2013 yılları arasında bestelediği ‘çocuk şarkıları’ Bülent Ortaçgil’in müzik direktörlüğünde “Kara” Çocuk Şarkıları ve Öykü Kitabı (1998) ve “Başka Dünya Yok” Çocuk Şarkıları (2006) albümleriyle yayımlandı. Takip eden büyükler için şarkılar döneminde  “Bu Rüzgâr” (2013), “Lobna’nın Şarkısı” (single) (2014), “Yer Gök” (2017) yayımlandı. 

Şarkı yazarlığı ve performanslarının yanı sıra,  mindfulness, gençlere yönelik bireysel eğitim danışmanlığı, müzik/mindfulness/kariyer temalarındaki atölye ve eğitim çalışmaları devam ediyor.

Atölye liderinin TSOL çatısı altında verdiği ‘Müzikle Mindfulness’ eğitimi bulunmaktadır.

"Beni her alanda hayatımı ve tutkularımı sorgulamaya ittiği için atölyeden çok memnun kaldım.”
.
"Kendini tanıma konusunda bir yolculuktayım, tutkumun eksik olduğunu ve kendimce çeşitli engeller yarattığımı farkındayım, atölyeyle birlikte somut adım atma motivasyonum oluştu.”
.
"Beni düşündürdü. Normalde de sorguladığım konuları farklı metotlarla deşmemi sağladı.”

Için bilet satın al
Banu Kanibelli ile Yeni Kariyer Potansiyelimizi Nasil Belirleriz

200 TL

Ne:
Ana Müfredat
Ne zaman ve nerede:
  • Sal 15 Şub 2022 20.00 - 22.30
    Online

Satın Al

Kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968'den bize ulaşabilirsiniz. 

 

pass yeni4x

TSOL PASS ile sınırlı süre için 3 Online Etkinlik 450 TL 

Detaylı Bilgi