Kabina Sigmayanlar: Evrim Kuran ile Bir Beceri Olarak Düsperestlik

The School of Life Kabına Sığmayanlar'da, Türkiye’nin önde gelen araştırmacı ve iş insanlarından Evrim Kuran ile TSOL Istanbul’un kurucu direktörü Elvan Omay söyleşiyor. 

Bize heyecan veren yepyeni bir yol çizmek istesek de zihnimize ve ruhumuza artık birkaç numara dar gelen ilişkilerimizi, işimizi ya da alışkanlıklarımızı geride bırakmak için dayanılmaz bir arzu duyuyor olsak da değişim fikri çekici olduğu oranda ürkütücü de olabilir. Özellikle yaşadığımız coğrafyada...Bununla birlikte değişimin bedeli, aşina olduğumuz hayatı otomatik pilotta yaşamayı kısmen veya bütünüyle geride bırakmaksa, yakıtı ve büyük ödülü yeniden düş kurabilme, umut etme ve yılmamayı yaşam becerileri setimize katabilmektir. İyi haber… Birçok beceri gibi, bunlar da doğuştan gelmez, öğrenilebilir, geliştirilebilir.

Evrim Kuran’ı Türkiye’nin kuşak araştırmacısı olarak tanıyoruz. Gezi olaylarından organizasyonel kültüre, yeni nesil öğrenmeden marka algısına; yıllardır yaptığı kuşak araştırmaları aracılığıyla Kuran bize bizi, dünyayı ve içinde bulunduğumuz coğrafyayı tercüme ediyor. Okuyor, yazıyor, araştırıyor, anlatıyor. Kuşak teorisinin penceresinden kendimizi ve hayatı yorumlayabileceğimiz bir lens veriyor. En önemlisi beslendiği çok çeşitli kaynaklar aracılığıyla kendini de sürekli dönüştürüyor. Türkiye’de kendi alanının kurucusu, öncüsü, yol açanı… Hayatının bu döneminde Kanada’da ve Türkiye’de yaşıyor. Dünyanın 60 ülkesinde araştırmalar yapan bir organizasyonun parçası.

Bu söyleşide, tarihin bu zaman diliminde bir arada yaşadığımız, üyesi, çocuğu ya da ebeveyni olduğumuz farklı kuşakların değişimle zihinsel ve duygusal ilişkisine göz atarken, Evrim Kuran’ın kendi hikayesini nasıl anlamlandırdığını, kendi sesini nasıl bulduğunu konuşuyoruz. Özgürlükle sorumluluğun, hayal kurmakla yılmazlığın, Doğu ile Batı’nın harmanlanarak onu bugün çok yönlü ve önde gelen araştırmacı ve yorumculardan biri olmaya taşıyan yolculuğuna eşlik ediyoruz.

KABINA SIGMAYANLAR

Özgün, sıra dışı, yol açan ve öncü kişilikleri ile merak ettiğimiz isimlerle gerçekleştirdiğimiz söyleşiler, Kabına Sığmayanlar üst başlığıyla devam ediyor. Bu isimlerin hikayelerindeki kimi kilometre taşlarına ışık tutuyoruz. Bu sohbetler hem TSOL temalarına dokunuyor hem de katılımcılarımızın kendi hikayelerinden bir parça bulabilecekleri konuları, kendilerine sordukları soruları, karşılaştıkları zorlukları, anlam ve mutluluk arayışlarını dillendiriyor. Zamanın ruhuna ışık tutuyor. Bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun.

KONUSMACILAR

evrim kuran new web

Evrim Kuran 1976 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA bölümlerinde öğrenim gördü. 2006 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Dinamo Danışmanlık’ta kuşak araştırmaları, işveren markası ve organizasyonel kültür çalışmaları yapıyor.

Hayatı Kanada ve Türkiye arasında geçiyor. Araştırıyor, okuyor, yazıyor, konuşuyor. 

 

elvan omay new web9

Elvan Omay  İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1991’de Boğaziçi Üniversitesi İşletme’yi bitirdi. On yıl dergilerde gazetecilik yaptı. Nokta, Aktüel ve Milliyet Dergi Grubu’nda muhabir ve editör olarak görev aldı. National Geographic Türkiye’nin yayın yönetmenliğini üç yıl yürüttü. Daha sonra kariyerine kurumsal iletişim ve pazarlama alanında devam etti. Efes Pilsen, Hürriyet, Shell Türkiye’de çalıştı. Kuruluş yıllarında Özyeğin Üniversitesi’nin iletişim direktörlüğünü, ardından Bilgi Üniversitesi’nin PR direktörlüğünü üstlendi. Özyeğin Üniversitesi’nde Executive MBA’i bitirdi.

Bu süreçte ve hala en büyük tutkusu keyif, sosyal fayda ve öğrenmeyi buluşturan projeler, deneyimler, içerikler tasarlamak ve hayata geçirmek. Hürriyet’in Aile İçi Şiddete Son, Özyeğin Üniversitesi’nin Hayatının Oyunu gibi yenilikçi ve ödüllü inisiyatifleri geliştirdi. 2014’te Bilgi Üniversitesi bünyesinde The School of Life’ın İstanbul okulunu kurdu ve 2016’dan bu yana kendi firması L1 Engage ile bu yolculuğa devam ediyor.  

 

Için bilet satın al
Kabina Sigmayanlar: Evrim Kuran ile Bir Beceri Olarak Düsperestlik

Ne:
Özel Etkinlik

Satın Al

PROGRAM

19:30 Salon açılış
20:00 Söyleşi
21:10 Soru-Cevap
21: 30 Kendi Aramızda Sohbet
22:00 Etkinlik biter