Itir Erhart ile Icimizdeki Kahramani Uyandirmak

"Eğer yapmaya muktedir olduğumuz her şeyi gerçekleştirseydik kelimenin tam anlamıyla kendimize hayret ederdik."
- Thomas Edison

Dünyada bir iz bırakmak,  yerel ya da küresel bir değişimi tetiklemek!.. Onların hikayelerini her gün duyuyoruz: Yaşadığı tarihi semtin ayakta kalması için komşularını örgütleyen emekli öğretmenden Doğu’da kızların okuması için yıllar boyunca kaynak ve taraftar yaratma çabasını sürdüren aktiviste, onlarca örnek, bireylerin istediklerinde toplumda fark yaratabildiklerinin ispatı... 

Eğer siz de topluma bir şekilde katkıda bulunmanızın zamanı geldiğini hissediyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu atölye sizin için... Birikiminizi, deneyiminizi, çabalarınızı hangi toplumsal alanın hizmetine sunabilirisiniz? Kişisel değerleriniz ve kurmak istediğiniz toplumsal ilişkiler size ne söylüyor? Sorunlara çözüm üretme sürecinde kültürel veya toplumsal, ne tür dirençlerle karşılaşma ihtimali var? Yakın ve uzak çevrenizin desteğini nasıl alabilir, sahip olduğunuz iç ve dış kaynakları nasıl harekete geçirebilirsiniz? Projelerinizi uygularken gerçekçi bakış açısını nasıl korursunuz?

Cevapları, toplumda fark yaratmayı başarmış bir isim ile; "iyilik peşinde koş"anların oluşumu Adım Adım'ın kurucusu, sosyal girişimci, değişim ajanı Itır Erhart ile çalışıyoruz. İster acil bir sorunu çözmek, ister hayatınızı daha anlamlı kılmak isteyin, yaşamınızın bu döneminde toplumda fark yaratmak önemliyse, bu ders size ilham verecek.

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI

tr erhart web new3Itır Erhart Boğaziçi Üniversitesi'nde İngiliz Dili Edebiyatı ve Felsefe okudu. Aynı üniversitede Felsefe yüksek lisans programını tamamladı ve aynı yıl Cambridge Üniversitesi'nde Felsefe öğrenimine başladı. M.Phil. derecesini kazandıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ders vermeye başladı.  2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden doktora derecesini aldı. 

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi  İletişim Fakültesi’nde toplumsal cinsiyet, insan hakları, spor ve medya üzerine dersler veren Itır, Türkiye’nin ilk yardımseverlik koşusu oluşumu olan Adım Adım’ın kurucuları arasında. Bu alanda yaptığı çalışmalardan dolayı 2009 yılında “Fark Yaratanlar” programına konuk oldu ve 2010 yılında Ten Outstanding Young  Persons jüri özel ödülünü aldı, 2014 yılında ise Ashoka Fellow seçildi. 

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. 
Bilgi ve Havale / EFT ile ödeme için: istanbul@theschooloflife.com

Için bilet satın al
Itir Erhart ile Icimizdeki Kahramani Uyandirmak

Ne:
Özel Etkinlik

Satın Al

Havale/EFT ile ödemek için: istanbul@theschooloflife.com