Gözde Attila ile İçedönüklerin Sakin Gücü

Yoksa siz ofis partilerini iple çeken, okulda popüler olup buluşmalar düzenleyen, kalabalık konserlerde enerjiyle dolan biri değil misiniz? Eğer durum buysa, yalnız değilsiniz.

Üstelik Einstein’dan Bill Gates’e, Audrey Hepburn’den Marilyn Monroe’ya, Mark Zuckenberg’den Elon Musk’a tarihten ve günümüzden en etkili kişilerin içinde olduğu prestijli bir arkadaş grubuna sahipsiniz.

Araştırmalar, dünyada her 3 kişiden birinin içedönük yapıda olduğunu gösteriyor. Buna rağmen, okullardan ofislere, eğlenceden sosyal etkinliklere, günlük hayattaki hemen her alan dışadönükler için tasarlanmış durumda. İçinde yaşadığımız kültür, çocukluktan itibaren daha sosyal, daha konuşkan, daha iddialı olanların daha başarılı ve mutlu olacağı efsanesini bize her fırsatta yineliyor. Masallarda, dizilerde ve plazalarda zafer hep sahne ışığını sevenlerinmiş gibi görünüyor. Dünyanın çoğunda hakim olan, dışadönük karakterlerin daha başarılı olduğu algısı içedönüklerin oyuna 0-1 geride başladığı izlenimini verse de, gerçek aslında böyle değil: İçedönükler sakince dünyayı yönetiyor.

İçedönüklük yok olan değil, ama evrilen ve hayatın pek çok alanını zenginleştiren bir karakter özelliği. Bu atölyede psikoloji, felsefe, sosyoloji ve girişimcilik alanlarından faydalanarak içedönüklüğün gerçek tanımını inceliyoruz. İçedönüklükle ilgili klişeleri mercek altına alıyoruz. Egzersizler ve uygulamalar eşliğinde kendimize ayna tutuyor ve içedönüklerin hayatı en iyi şekilde yönetme yöntemlerini ele alıyoruz. Özellikle yaşadığımız dönemin, internetin de etkisiyle, içedönük liderlik ve mutluluk için nasıl en avantajlı dönem olduğuna yakından bakıyoruz.

Bu atölye kendisini içedönük yapıya yakın gören veya içedönüklerle yaşadığını, çalıştığını düşünen ve onları daha iyi anlamak isteyen herkes için...

İçedönüklerin devri şimdi başlıyor!

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATÖLYE LİDERİ

gozde atilla web

Gözde Attila, Saint Michel Fransız Lisesi’nin ardından Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Reklamcılık alanında başladığı kariyerini on yıl boyunca çeşitli reklam ajansları ve kurumların pazarlama bölümlerinde sürdürdü, Samsung, Yandex, Kellogg's, Bridgestone, Milka, Tefal, Pınar, Philip Morris ve MediaMarkt’ın da içinde bulunduğu 50’nin üzerinde global ve yerli markanın marka yönetimini yaptı. 2013 yılında, ICF onaylı koçluk eğitimini tamamlayarak profesyonel koç olarak da hizmet vermeye ve eğitimler düzenlemeye başladı. 2018 yılında, pazarlama ve koçluk disiplinlerini bir araya getirdiği bireysel ve kurumsal marka danışmanlığı firması Humanly’yi kurdu. Pazarlama ve psikoloji alanındaki bloğu gozdeattila.com’da ve çeşitli sektörel yayınlarda makaleler yazmakta ve eğitimler düzenlemektedir.

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. TSOL’un bir eğitim ve kültür girişimi olması nedeniyle, öğretmenler de aynı indirimden faydalanmaktadır.

 

 

Için bilet satın al
Gözde Attila ile İçedönüklerin Sakin Gücü

Ne:
KENDİNİ ANLAMAK

Assembly Ferko Signature Binası
Büyükdere Caddesi No 175, Levent, 34398, Istanbul
(Özdilek Park AVM ve Metrocity AVM arasındaki yüksek bina)

Levent Metro Plazalar çıkışını kullanabilir veya aracınızı ücretsiz olan Özdilek Park AVM ya da ücretli olan Kanyon AVM otoparklarından birine bırakabilirsiniz.

Harita için tıklayın