Ali Tufan Koç ile Hayattan Nasil Keyif Aliriz

Memnuniyetsizlik de arzu da hayata dair. Fakat sahip olduklarımızı takdir etmenin, elimizdekilerin kıymetini bilmenin değeri ve önemi de tartışılmaz. 

Her Şeye Rağmen Nasıl Yeterince Mutlu Oluruz bize şunları öğretir:

  • Takdir etme ve şükretme becerilerini
  • Etrafımızda olup bitenlerin bazen ne kadar azını fark ettiğimizi
  • Çevremizdeki objelerin, insanların ve fikirlerin güzelliğini farkına varıp değerini bilmeyi
  • Hayatımızdaki kıymetli şeylerle nasıl daha derin ve anlamlı bir ilişki kurabileceğimizi  
  • Gereğinden fazla duygusallaşmadan veya kendimizi kandırmadan, nasıl mutluluğu tadacağımızı (bizim “neşeli ümitsizlik” dediğimiz bir beceri)

Bu derste kendimizi, hayat tarafından yeniden baştan çıkarılmaya ve büyülenmeye teslim ediyoruz.

Bu ders bizi her şeye rağmen yaşamın hakkını vermeye davet ediyor; sanattan seyahate, şimdide yaşamaktan ölüm fikrine, hayatın büyüsünü yeniden hatırlatan ve onu zenginleştiren rotalarda dolaştırıyor. Bizi hayatın keyfini çıkarma konusundaki ihmalkarlığımızdan sıyrılmaya davet ediyor.

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatın asli ve büyük temaları hakkında faydalı ve kullanışlı bir kavrayış sağlamak için tasarlandı. Hayatın temel konuları üzerine derinlemesine düşünmeye teşvik edileceğiniz derslerde fikirlerinizi diğer açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler seminer, sohbet ve grup uygulamalarının karmasından oluşur.

ATÖLYE LİDERİ

Ali Tufan Koc 1Ali Tufan Koç, İstanbul Teknik Üniversitesi ve State University of New York at New Paltz İşletme mezunu. Gazeteciliğe, 2006 yılında Tempo dergisinde muhabir olarak başladı. Milliyet ve Radikal Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı, kent yazıları yazdı. GQ Türkiye dergisinde, Hürriyet Hafta Sonu eklerinde editör olarak çalıştı; aynı yayınlarda kent kültürü ve popüler kültür üzerine makaleler yazmaya, röportajlar yapmaya devam ediyor.

2012’de ortağı Sezer Savaşlı ile beraber dijital içerik üretim ajansı Fingertips Digital’i; 2016’da ingilizce yayın yapan yapan online söyleşi platformu Smart Talks’u kurdu.

Yarı zamanlı New York’ta yaşıyor, New York Üniversitesi’nde gazetecilik ve yeni medya üzerine  dersler alıyor. 

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. TSOL’un bir eğitim ve kültür girişimi olması nedeniyle, öğretmenler de aynı indirimden faydalanmaktadır.

Için bilet satın al
Ali Tufan Koç ile Hayattan Nasil Keyif Aliriz

165,00 TL

Ne:
Ana Müfredat