Hayat Dersleri: Gülcan Özer, Deniz Türkali ile Söylesiyor

The School of Life Istanbul katılımcıları yeni bir etkinlik serisiyle buluşuyor: Hayat Dersleri… Akademik kadromuzun üyesi, tanınmış psikoterapist, yazar Dr. Gülcan Özer, sevdiğimiz o sakin, emniyette hissettiren ve eğlenceli üslubuyla sıra dışı kişilikleri ile merak ettiğimiz isimleri TSOL Istanbul sahnesinde ağırlıyor. Bu isimlerin hayat hikayesini ve hikayedeki kimi kilometre taşlarını öne çıkardığı röportajlar gerçekleştiriyor. Bu sohbetler hem TSOL temalarına dokunuyor hem de katılımcılarımızın kendi hikayelerinden bir parça bulabilecekleri konuları, kendilerine sordukları soruları, karşılaştıkları zorlukları, anlam ve mutluluk arayışlarını dillendiriyor. Röportajın özelliği aslında gerçek bir terapide de olduğu gibi kişinin çocukluğuna, ailesiyle ilişkilerine ve büyüme sürecine de dair olması. 

TSOL Istanbul Hayat Dersleri’nin ilkinde psikoterapist Gülcan Özer’in konuğu tanınmış tiyatro ve sinema oyuncusu Deniz Türkali.

Deniz Türkali sanat ve kültürle iç içe bir ailenin üyesi. Hem kendisi çok yönlü biri hem de yakın çevresi. Babası romancı Vedat Türkali, erkek kardeşi sinemacı Barış Pirhasan, eşi yönetmen Atıf Yılmaz, kızı Zeynep Casalini, ilk eşi İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini.

Türkiye’de ve Londra’da tiyatro eğitimi alan Deniz Türkali, pek çok tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizi filmin yanı sıra yakın geçmişte DOT Tiyatro’da Kış Dönümü’nde, 2. Kat Tiyatro’da Serra Yılmaz ile birlikte iki kişilik oyun Fü’de ve Ferzan Özpetek’in filmi İstanbul Kırmızısı’nda rol aldı. Türkali, mesleği olan oyunculuğu sürdürmenin yanı sıra yıllar içinde çok renkli ilgi alanlarıyla da hayatımıza girdi. Yaşama aşkla sarılan, dostluklarını sahiplenen, “şeytan tüyü” olan kadınlardan o. Özellikle 2000’li yıllarda kültür, sanat ve basın camiasının bir araya geldiği 5. Kat ve Leyla gibi sevilen İstanbul mekanlarına onun ev sahipliği hayat verdi. Yemeğe olan özel merakı ile Leyla’nın tadı damaklarda kalan mutfağını yaratmakla kalmadı, “muhabbet arası yemek tarifleri”ni verdiği ilk kitabı Hayatımızın Yemekleri, 2016’da Doğan Kitap’tan çıktı.  

Geçtiğimiz günlerde de gazeteci Murat Çelikkan ve Deniz Türkali’nin dört yıl boyunca sürdürdükleri görüşmeler sonucunda, yine Doğan Kitap’ın yayınladığı Daha dans edicem…, kitap raflarında yerini aldı. Çelikkan, “Bu kitap, bütün dünyayı görmek isteyen, daha ‘bale yapmak, dans etmek, isteyen’ bir kadının hikayesi. Asla yılmayan, en kötü durumda bir yol arayan ve bulan, çıkar ilişkilerini küçümseyen, aşksız yapamayan ama en çok dostlarından vazgeçmeyecek olan çok özel bir kadın” diye tanımlıyor Türkali’yi.

The School of Life Istanbul’un bu özel akşamı, söyleşi ile başlayıp katılımcılarla soru-cevap seansıyla ve kitap imzasıyla sona eriyor.

Program:

19:30 Salon Açılışı

20:00 Söyleşi

21:40 Soru-Cevap

22:00 Kitap İmzası

22:30 Etkinlik Sona Erer

 

ÖZEL ETKINLIKLER HAKKINDA

Nasıl bir hayat yaşamalıyız? The School of Life'da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla, eserleri ve sıra dışı kişilikleriyle ilham veren düşünür, sanatçı ve uzmanların yaklaşımları ve pratik ipuçları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Türkiye'den ve dünyadan önde gelen isimlerle buluştuğumuz özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun.

 

KONUSMACILAR

deniz turkali webDeniz Türkali İstanbul’da doğdu. Liseyi Şişli Koleji’nde bitirdi. İstanbul Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, daha sonra Londra’da tiyatro eğitimi gördü. İtalya’da Dario Fo ve Franca Rame ile çalıştı. Radyo ve televizyon programları yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazılar, senaryolar yazdı. Yurtiçinde ve yurtdışında konserler verdi.

Saygılı Yosma, Canlı Maymun Lokantası, Yalnız, Şarkıcı Kız, Yılanı Öldürseler, İyi Bir Yurttaş Aranıyor, Küçük Sevinçler Bulmalıyım, Herşey Satılık, Kutsal Aile, Sanat Uzun Hayat Kısa, Dallar Yeşil Olmalı, Evita, İçimdeki Ses, Cadılar Zamanı, Zelda, Kamelyalı Kadın, Kuklacı, Müzikaldeki Hayalet, Çalıkuşu, Limonata, Altın Ejderha, Makas Oyunlar1, Makas Oyunları2, Fü, Kış Ortası adlı oyunlarda ve İbo ile Güllüşah, Seni Kalbime Gömdüm, Dul Bir Kadın, Adak, Arkadaşım Şeytan, Düş Gezginleri, Nihavent Mucize, Gece Melek ve Bizim Çocuklar, Eylül Fırtınası, İstanbul Mucizesi, İstanbul Kırmızısı adlı filmlerde rol alan Deniz Türkali, pek çok dizi filmde de kamera karşısına geçti. DOT Tiyatro’da ve 2. Kat Tiyatro’da oyunlar sergiledi. Hayatımın Yemekleri başlıklı ilk kitabı 2016’da çıktı.  

 

Gulcan Ozer 1 1

Dr. Gülcan Özer erişkin psikiyatristi , psikoterapist.1998 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastahanesinden Psikiyatri uzmanlığını aldı ve çeşitli klinik çalışmalara ve eğitimlere katıldı, yurt içi ve yurt dışında makaleleri yayınlandı.

Halen bireysel psikoterapi ve çift terapisi alanlarında çalışmalarına devam eden Dr. Gülcan Özer , Terapi İstanbul Psikiyatri Merkezinin kurucusu ve çalışanıdır. Çift terapisi ve bireysel psikoterapi alanlarında çalışmaktadır. Deneyimleri aktardığı  “Herkes Kendi Hayatının Kahramanı” isimli kitabı 2016 yılında ve Terapi İstanbul Merkezi ile beraber hazırladıkları “İnsan Halleri” kitabı 2017 yılında  Doğan Kitap tarafından basılmıştır.

Için bilet satın al
Hayat Dersleri: Gülcan Özer, Deniz Türkali ile Söylesiyor

170,00 TL

Ne:
Özel Etkinlikler

Satın Al

Havale/EFT ile ödemek için:

istanbul@theschooloflife.com