Gülüstü Salur ile Anne Babalarimiz Yaslanirken Biz Ne Yasiyoruz?

Uzun ömrün sonuçlarını kişisel hikayelerimizde ve toplumsal olarak nasıl yaşıyoruz? 

Yaşlanmadan uzun yaşamak isteyenler, yüceltilen gençlik, yaşlanmayı reddedenler bir yanda, kronik hastalıklarla yaşlananlar, yalnızlaşarak, yoksunlaşarak ve yoksullaşarak yaşlananlar diğer yanda.

Kişisel hikayelerimizde kendi yaşlılığımızdan önce yaşlılığı anne ve babalarımızda öğreniyor, yaşıyoruz, eğer şansımız varsa. Yaşlılık yetişkin hayatımızın doğal bir uzantısı olarak yaşanabileceği gibi, büyük değişimlerle de yaşanabiliyor. Yaşlanmanın yol açabildiği fiziksel, bilişsel ve ruhsal değişimleri tanımadan ve bu değişimin oluşturduğu gereksinimleri karşılamadan aile ve toplumun yaşlılığı bir nimet gibi yaşaması mümkün değil. Yaşamı, yaşlanmayı ve hatta ölümlülüğümüzü kavramadan yaşam dengemizi, çoğumuzun aradığı manayı da bulmak kolay değil.

65+ Yaşlı Hakları Derneği’ni kurucusu, Nörolog Dr. Gülüstü Salur ile bu çok özel interaktif buluşmada yaşlanmayı anlamaya çalışıp, orta kuşak, hem anne babalarının yaşlılığını, hem kendi yaşam ve yaşlanma hazırlıklarını nasıl taşıyacak, konuşuyoruz. Günlük yaşamdan örneklerle, Dr. Salur'un yaşamlarına misafir olduğu, yol arkadaşlığı yaptığı yaşlıların ve yakınlarının öyküleriyle yaşlanılabilen yaşamları konuşuyoruz.

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI 

gulustu salur webGülüstü Salur 1991 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, 1992-1998 yılları arasında İTF Nöroloji Anabilim dalında ihtisas yapmış ve Davranış Nörolojisi Hareket Bozuklukları yan dal eğitimi almıştır. Alzheimer Derneği’nin kurucularından olan Dr Salur, TEV Dr Orhan Birman yurt dışı tıp bursu ile Chicago Northwestern Üniversitesinde (Prof Marsel Mesulam mentörlüğünde) 1998-2002 arasında  Alzheimer hastalığı konusunda ileri eğitim görmüş ve araştırmacı olarak çalışmıştır. İstanbul’a döndüğüden beri serbest hekim olarak Kognitif Nöroloji, Demans ve Hareket Bozuklukları alanında ağırlıklı olarak yaşlı hastalara hizmet veren Dr Salur’un araştırma alanları  nöropsikolojik testlerin standardizasyonu, dijitalleşmesi, teknoloji, sağlık ve yaşlılık çalışmalarıdır.  Dr Gülüstü Salur Yaşlılıkla ilgili  konulara adanmış bir grupla birlikte 2014 yılında  65+ Yaşlı Hakları Derneği’ni kurmuştur. Klinik, araştırma faaliyetleri dışında dernek çalışmalarının bir parçası olarak çeşitli üniversitelerde misafir olarak dersler vermekte, kitap bölümleri yazmakta, belediyeler başta yaşlılara hizmet veren tüm kurumlarla işbirliği geliştirmekte, yaşlı hukuku,  yaşlılık ve finansal farkındalık, geroteknoloji ve dijital kapsayıcılık ve yaşlı dostu yaşam ve yerleşim gibi alanlarda  yapılan çalışmalara da aktif olarak katılmaktadır.

"Konuşmaktan korktuğumuz konuları, o kadar derin ve hayatın içinden aktardı ki Gülüstü Hanım. Tecrübeleri, yaşanmışlıkları, aktarımları, tavsiyeleri öyle güzeldi ki, hiç bitmesin istedim. Mutlak olan olaylara bilinçli bir şekilde hazırlanmak varken neden kaçıyoruz’u, bu konuda bireysel olarak neler yapabiliriz ile ilgili çok faydalı bilgiler edindim. Harika bir içerik ve anlatımdı. Çok teşekkürler."

"Çok net, keyifli ve bilgilendirici bir sohbetti. Gülüstü hocam çok donanımlı ve çok tatlı bir hanım."

Için bilet satın al
Gülüstü Salur ile Anne Babalarimiz Yaslanirken Biz Ne Yasiyoruz?

200 TL

Ne:
Özel Etkinlik
Ne zaman ve nerede:
  • Paz 26 Eyl 2021 14.00 - 16.30
    Online

Erken Kayıt Avantajı ile Satın Almak İçin Tıklayın:

TSOL PASS

pass sidebar3

 

Satın Al

 

Kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968'den bize ulaşabilirsiniz. 

unlimited sidebar

TSOL UNLIMITED ile dilediğiniz tüm online derslere, etkinliklere ve deneyimlere ücretsiz katılım

Detaylı Bilgi