Erdem Aksakal ile Kurumsal Hayat 101

Modern dünya bize kurumları armağan etti. Markalar, şirketler, STK’lar, kamu kuruluşları, holdingler, KOBİ’ler, girişimler… Hayatın çoğunu, çalışma hayatının ise neredeyse tümünü kurumlardan doğan kültür belirliyor. Kurumsal kültürün giyim tarzımız, konuşma dilimiz, davranışlarımız, ilişkilerimiz, sosyal hayatımız, üretim ve tüketimimizin üzerinde çok güçlü bir etkisi var.

Peki nedir bu kurumsal kültür? Şirket ofisleri ve plazalarda doğan, günün çoğunu kaplayan, dünyanın her yerinde benzer şekilde yaşanan. COVID-19’la birlikte evlerimize ve 24 saate taşan kurumsal kültür nedir? Nereden başlanır, nasıl yayılır, etkisi nedir, değişebilir mi ya da hali hazırda değişmekte mi?

Kurumsal kültürü oluşturan bileşenler nedir, kurumsal dünyada nasıl hayata kalınır? Nasıl kendimizi var ederiz.

İş hayatı anlatıcısı Erdem Aksakal, “Bu atölyede sizlere kariyer adlı mazotla çalışan insan suretindeki kentli makinelerden bahsedeceğim. Ve nasıl onlardan birisi olduğumdan.” diyor:

“Öncelikle bir anlaşalım; Burada iş hiç bitmiyor. Sabah da çalışıyorsun, akşam da. Gece halı saha maçında da aklın işte pazar sabahı kahvaltıda da. Hep hazırlanması gereken bir rapor, her pazar akşam üstü gelen bir iç sıkışması var. Bu vahşi ama kibar, hep acelesi olan ama zamanın hiç akmak bilmediği o iş hayatının inceliklerinden bahsedeceğiz. Kariyerimiz için mi yaşıyoruz, iyi bir yaşantıya kariyerle katkıda mı bulunuyoruz bunu düşüneceğiz.”

İş dünyasının dehlizlerine girmeye hazırsanız, başlayalım!

ATÖLYE LİDERİ

Erdem Aksakal new web2

Erdem Aksakal, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ndeki öğrenciliği sırasında yazma alışkanlığı kazandı. İTÜ’de Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını eğitimi aldı. Birçok yerli ve yabancı şirkette çalıştı. Şu an SAP Ortadoğu Pazarlama Direktörü olarak çalışmaktadır.

Çalışırken yazmaya devam etti. BAL’ın Elli Yılı (2005), Ekşi Öyküler (2007), 80’lerde Çocuk Olmak (2010), Olimpos Öyküleri (2010), 90’lar Kitabı (2012), Asla Yalnız Yürümeyeceksin (2012), K. (2013) kitaplarında öyküleri yayınlandı.

Beyaz Yakalıların hayatını anlattığı ve sahiciliğin peşine düştüğü “Mezeleri Güzel” kitabı 2016’da yayınlandı. Kısa sürede 8 baskı yaptı. Beyaz Yakalılar, Dijital Dönüşüm, Sahicilik, İş Dünyası ve Kültür-Sanat alanında birçok kuruluşta eğitim vermekte ve köşe yazarlığı yapmaktadır.
Aynı zamanda akademisyen de olan Aksakal, Bilgi Üniversitesinde İşletme alanında doktorasını tamamlayarak Doktor ünvanı almıştır.

Için bilet satın al
Erdem Aksakal ile Kurumsal Hayat 101

Ne:
101 Serisi

Satın Al

 

 Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968 numaradan bize ulaşabilirsiniz.

 

unlimited sidebar

TSOL UNLIMITED ile dilediğiniz tüm online derslere, etkinliklere ve deneyimlere ücretsiz katılım

Detaylı Bilgi