Erdem Aksakal ile Kimliklerimizle Barismak

Anneanne ve dedelerimiz, boş zamanın keyfini çıkaracakları yılların kendilerini beklediğini bilerek yaşadılar. Bizler ise tarihte hiç olmadığı kadar işlerimize kelepçelenmiş hayatlar yaşıyoruz.

Günlük hayatın koşuşturması içinde sevgilimizle ya da ailemizle görüşmek, spor salonuna gitmek, arkadaşlarla buluşmak için zaman ayırmayı bırakın, düzgün bir öğle yemeği yiyecek vakti bile bulamayabiliyoruz. Peki hayatlarımıza biraz nefes aldırmanın önündeki engeller ne? İş, hayatımız boyunca taşımak zorunda olduğumuz, omuzlarımıza binmiş ağır bir yük mü olmak zorunda? Yoksa yalnızca işimizle değil zamanın kendisiyle de daha güzel ve huzurlu bir “evlilik” yaşayabilir miyiz?

Bu derste ilk olarak günümüz iş hayatının, beyaz yakalı günlerin genel bir profilini çıkaracağız. Rekabetçi çalışma hayatının sınırlayıcı baskılarından ve sürekli içimizi kemiren başarılı olma hırsından biraz olsun uzaklaşıp nefes almamızı sağlayacak keyifli zaman geçirme sanatına göz atacağız. İş hayatıyla özel hayat arasında doğru köprüleri kurmanın nasıl daha iyi bir gelecek sağlayabileceğini göreceğiz. Zaman hakkındaki varsayımlarımızın arkasındaki gerçek düşüncelerimizi araştıracağız. Ve “boş zaman”a olan geleneksel yaklaşımı değiştirip bu kavramı deyim yerindeyse “kontak kapattığımız” değil “motoru çalışır durumda tuttuğumuz”  verimli bir zaman dilimi olarak ele alacağız.

Kimliklerimizin nerede konumlandığını, hangi yerleşik toplumsal ve kültürel düşüncelerin bizi sınırladığını, bizim için gerçekten önemli alanlara kendimizi nasıl tutkuyla adayabileceğimizi sorgulayacağız. Her şeyden önce, yalnızca işimizle değil kendimizle ve sevdiklerimizle nasıl dolu dolu ilişkiler yaşayabileceğimizi, sahici kimliğimizle barışık bir iş hayatını ve tüm bu ilişkileri birbiriyle rekabet eden değil uyum içinde olan eşitlerin ortaklığına dönüştürebileceğimizi keşfedeceğiz.

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATÖLYE LİDERİ

Erdem Aksakal new web2Erdem Aksakal, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ndeki öğrenciliği sırasında yazma alışkanlığı kazandı. İTÜ’de Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını eğitimi aldı. Birçok yerli ve yabancı şirkette çalıştı. Şu an SAP Ortadoğu Pazarlama Direktörü olarak çalışmaktadır.

Çalışırken yazmaya devam etti. BAL’ın Elli Yılı (2005), Ekşi Öyküler (2007), 80’lerde Çocuk Olmak (2010), Olimpos Öyküleri (2010), 90’lar Kitabı (2012), Asla Yalnız Yürümeyeceksin (2012), K. (2013) kitaplarında öyküleri yayınlandı.

Beyaz Yakalıların hayatını anlattığı ve sahiciliğin peşine düştüğü “Mezeleri Güzel” kitabı 2016’da yayınlandı. Kısa sürede 8 baskı yaptı. Beyaz Yakalılar, Dijital Dönüşüm, Sahicilik, İş Dünyası ve Kültür-Sanat alanında birçok kuruluşta eğitim vermekte ve köşe yazarlığı yapmaktadır.
Aynı zamanda akademisyen olan Aksakal, Bilgi Üniversitesi’nde İşletme alanında doktora eğitimini sürdürmektedir.

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. 
Bilgi ve Havale / EFT ile ödeme için: istanbul@theschooloflife.com

Için bilet satın al
Erdem Aksakal ile Kimliklerimizle Barismak

150,00 TL

Ne:
KENDİNİ ANLAMAK

Satın Al

Havale/EFT ile ödemek için: istanbul@theschooloflife.com