Bulusmalar: Can Oz ve Murat Daltaban ile Bir Direnis Alani Olarak Sanat

Zamanın ruhu ve dünyanın hali, her bireyi belki farklı şiddette olsa da, illa ki acıtmanın bir yolunu buluyor. Erozyona uğramış değerler, empati ve nezaket yoksunu toplumsal ilişkiler, aynı coğrafyada kutuplaşmanın ıstırabıyla yaşayan ya da yer yurt değiştiren insanlar, topluluklar…

Sanat; acı ve şiddetle bunca iç içe olduğumuz bir dönemin panzehiri olabilir mi?

Sanatın önemi ve saygınlığı yaygın kabul görürken, insan olmanın zorlukları karşısında neden ve nasıl yardımcı olabileceği nadir anlaşılır. Oysa sanatın gücü, ona aynı zamanda iyileştirici ve birleştirici bir kaynak olarak güvendiğimizde en iyi biçimde ortaya çıkar.

The School of Life’ın bu özel akşamında, sanat dünyasının önde gelen iki ismi; DoT Tiyatro’nun kurucu ortağı ve sanat yönetmeni Murat Daltaban ile Türkiye’nin en köklü yayın evlerinden Can Yayınları'nın sahibi Can Öz, zihin açıcı olduğu kadar duyularımıza seslenen heyecan verici bir sohbette bir araya geliyor: şiddet ve ıstırap karşısında sanatın nasıl insanlığımızı ve umudumuzu restore eden bir direniş alanı açabileceğini örneklerle tartışıyor.

Bu özel buluşma, bugün olduğu kadar tarih boyunca gündemde olmuş kimi büyük sorulara ışık tutmak için fırsat sunuyor:

  • Sanatın neden ve nasıl derin ve insani bir etkisi var?
  • Tek bir kişinin elinden ne gelebilir, nasıl bir etkisi olabilir?
  • Sanat tarih boyunca nasıl umut oldu, şimdi nasıl olmaya devam ediyor?

Buluşmadan zihnimizde sanata dair yeni tanımlamalarla ayrılmayı umuyoruz: Sanatı umudun ve toplumsal dönüşümün önemli bir etmeni olarak konumlandırıyoruz.

Bu özel etkinliğe hem sanatçıları ve sanatla uğraşanları hem de sanatın iyileştirici ve dönüştürücü gücüne inanan meraklı ve açık görüşlü tüm katılımcılarımızı bekliyoruz. Bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun.

ÖZEL ETKİNLİKLER HAKKINDA 

Nasıl bir hayat yaşamalıyız? Belki de en kadim soru... The School of Life’da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla özgün ve sıra dışı kişilikleriyle tanınan düşünür, sanatçı ve konuşmacılardan hikayeleri, deneyimleri ve yaklaşımları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Önde gelen isimlerle buluşacağımız özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun. 

Bu özel ve tek seferlik etkinliklerden haberdar olmak için, lütfen bültenimize üye olun.

Özel Etkinliklerimizin yanı sıra programımızda; The School of Life’da yapıp ettiklerimizin ve üretimimizin kalbinde yer alan ve on iki dersten oluşan Yeni Müfredat, sizi bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken becerilerle donatan Profesyonel Atölyeler, sizin gibi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle bir araya geleceğiniz Deneyimler yer alıyor. 

 

Için bilet satın al
Bulusmalar: Can Oz ve Murat Daltaban ile Bir Direnis Alani Olarak Sanat

Ne:
Özel Etkinlikler