Ayse Topcu ile Dört Duvar Arasinda Degisime Adapte Olmak

Tarih boyunca insanlık ne dünyanın fazla değiştiğini ne de değişimin iyi bir şey olduğunu düşündü. Aranan durum istikrar ve güvendi. Haberler yavaş yayılır, teknoloji ağır gelişir, az insan seyahat eder ve işler nesilden nesile aktarılırdı. Oysa bugün dev, geniş kapsamlı ve sık değişimin gelişme ile eş anlamlı kabul edildiği bir dünyada yaşıyoruz. 

Değişim kaçınılmaz olduğuna göre, asıl belirleyici olan bizim onunla kurduğumuz ilişki. The School of Life’ta Duygusal Olgunluğa (Emotional Intelligence) odaklanarak değişimle ilişkimizin psikolojik kökenlerini ve dinamiklerini mercek altına alıyoruz. Değişim karşısında şaşkınlığa ve strese teslim olabilir ya da değişimi fırsat olarak görebiliriz. Diğer bir deyişle, değişime uyumlanabiliriz. Kurumların da insanların da giderek daha çevik olması gerekiyor. İnsan kaynakları yöneticilerinin %90'ı uyum becerisinin işe alımlarda çok önemli bir özellik olacağını söylüyor.

Bu atölyede:
• Değişimden neden korktuğumuzu ve nasıl daha az korkabileceğimizi tartışıyoruz
• Zihnimizi değişim fikrine açmak için teknikler ve değişimi gerçekleştirmek için yeni stratejiler geliştiriyoruz
• Eski paradigmalara tutunmak yerine yeni fikirler üretmek için yaratıcı teknikler öğreniyoruz
• Engellerle başa çıkmamıza yardımcı olacak ve kendimizi spontanlığa, belirsizliğe ve büyümeye açmamızı sağlayacak yöntemler öğreniyoruz.

“Zekâ, değişime ayak uydurabilme becerisidir.”

- Stephen Hawking

 

PROFESYONEL ATÖLYELER HAKKINDA

Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuz gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

 

ATÖLYE LİDERİ

ayse topcuAyşe Topçu, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümünden mezun oldu. Elektronik Müh. Yüksek lisansı ve Boğaziçi Üniversitesi, Pazarlama ve Yönetim Yüksek Lisansını tamamladı. Bosch GmbH’de R&D Bölümünde Yazılım Tasarım Mühendisliği ile başlayan kariyer hayatı Koç Grubu’nda 15 yıl aktif olarak Dayanıklı Tüketim Grubunda devam etti. Global Pazarlama Direktörlüğü, Marka Yöneticilikleri, Inovasyon Yöneticiliği, Stratejik Pazarlama gibi görevlerde otuzu aşkın ülkede ekip ve süreçlerin kurulumu ve marka stratejilerinin yönetimini üstlendi. Çok uluslu ekip yönetimi, ekiplerin farklı kültürel normlar içinde değerlendirilerek gelişimlerinin desteklenmesi; ortak amaç farklı ihtiyaçlarla entegrasyonunun sağlanması ana odaklarından biri oldu. Şu an Vitra ve Vileroy Boch Karo markalarının global iletişim, marka, Pazar Geliştirme ve Ürün Yönetimi ekiplerini global ölçekte yönetmektedir.

"Farklı düşünmeye sevk etti. Atölye lideri gerçek hayattan verdiği örnekler ile de hem çok keyifli hem de çok zengin bir eğitim sağladı."

 

"Anlatılan deneyimler ilham verici, dinlerken çok keyif aldım."

Için bilet satın al
Ayse Topcu ile Dört Duvar Arasinda Degisime Adapte Olmak

Ne:
İŞ

Satın Al

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968 numaradan bize ulaşabilirsiniz.