Defne Eraslan ile "Yeterince Iyi" Anne Olmak

Anneliği suçluluk duygusundan kurtarıp, zevkli ve tatmin edici bir deneyime dönüştürmek mümkün mü? Sürekli kendimizi hırpalamadan da yeterince iyi ve bilinçli ebeveynler olamaz mıyız? Çocuğumuzun yanı sıra kendimize de iyi bakmanın yolları nelerdir? 

Artık dünyaya getirdiğimiz bebeğin sadece karnını doyurmak bizi tatmin etmiyor. Anneler ve babalar olarak, çocuğumuzun psikolojik ve fiziksel gelişimini en iyi şekilde desteklemeyi amaçlıyoruz. Bizden daha akıllı, daha sağlıklı, en önemlisi daha mutlu olsunlar istiyoruz. Bu hedeflerimiz nedeniyle, onların ve kendimizin her dakikasını verimli geçirmek gerektiğine inanıyoruz. Onları geliştirmek için harcamadığımız her an, bize kayıp gibi geliyor. 

Böylece, anneliğimizin ilk günlerinden itibaren büyük bir yetersizlik ve suçluluk duygusu ile boğuşuyoruz. İdeallerimiz belki bizi dikkatli, bilinçli anne babalar yapıyor. Ama bir noktadan sonra kendimize güvenimizi sarsıyor, aile ilişkilerimizi bozuyor, stresimizin artmasına yol açıyor. 

Bu atölyede,  anneliğin yarattığı yetersizlik duygusunu ve kaygıyı masaya yatırıp,  hangi noktadan sonra bize ve çocuğumuza zarar verdiğini anlamaya çalışacağız. Kendimizi unutmadan, tüketmeden iyi annelik yapmanın yollarını tartışarak ve paylaşarak bulmaya çalışacağız.

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI

defne eraslan new web3Defne Eraslan, erişkin psikiyatrisi alanında çalışan uzman hekimdir. Ege Üniversitesinde psikiyatri uzmanlığını tamamladıktan sonra, farklı ilaç firmalarında tıbbi danışman olarak çalışarak kurumsal iş hayatının talep ve zorluklarını yakından tanıma imkanı buldu. Daha sonra değişik üniversitelerde psikiyatri ve psikoloji bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Şu anda serbest psikiyatrist ve psikoterapist olarak çalışıyor. 
Asistanlığından beri uluslararası psikiyatri meslek örgütlerinde liderlik yapıyor. Kaygı bozuklukları, iş psikolojisi ve kadın psikolojisi özellikle ilgilendiği alanlar. Radikal gazetesinde düzenli olarak yazdı. En büyük amacı, psikiyatrik hastalıklar ve her bireyin yaşadığı psikolojik durumların önyargısız bir şekilde konuşulabilir duruma gelmesi ve bu zorluklarla karşılaşan kişilerin yalnızlığının aşılıp destek alabilmesi. Bunun yolunun bilgi ve paylaşımdan geçtiğini bildiği için, yazılarını ve konuşmalarını çok önemsiyor. 

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. 
Bilgi ve Havale / EFT ile ödeme için: istanbul@theschooloflife.com

Için bilet satın al
Defne Eraslan ile "Yeterince Iyi" Anne Olmak

150,00 TL

Ne:
Özel Etkinlikler

Satın Al

Havale/EFT ile ödemek için:

istanbul@theschooloflife.com