Defne Eraslan ile Iliskiden Sonra Hayat Nasil Devam Eder

Ayrılmak her zaman zordu, ancak belki de günümüzde eskisinden de zor bir hal aldı. Önceki nesillere kıyasla bizler, ömrümüz boyunca en az üç ya da dört önemli ilişkinin bitişine tanık oluyoruz. Dolayısıyla ister “terk eden”, ister “terk edilen” olalım, acılı bir sürecin o inişli çıkışlı treninde defalarca savrulmamız kaçınılmaz bir deneyim olup çıkıyor.

Bununla birlikte, güncel akademik çalışmalar ve ilişki terapilerinin gelişimi sayesinde, ayrılığa dair daha çok bilgiye ve öngörüye sahibiz. Artık ayrılık sürecini, sürecin etkilerini ve önemini ve ilişkilerin bitişiyle birlikte yeni ve umut dolu başlangıçlar yapılabileceğini daha iyi anlamış durumdayız.

Bu dersin amacı, katılımcılara pratik ya da hukuki öneriler sunmak değil, duygusal yolculuklarının seyrinde yardımcı olabilmek. Psikoloji, sosyoloji, hatta fizyoloji alanlarından kaynaklara başvurarak, bir ilişkinin bitiş sürecini birlikte gözden geçiriyor, destek alınabilecek kaynakları inceliyor, geçmişi yeniden ele alıp yorumlayarak ayrılığın üstesinden gelmenin yollarını konuşuyoruz.  

 

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatımızın asli ve büyük temaları hakkında yararlı bakış açıları ve ipuçları sunmak amacıyla hazırlanır. Bizim için en önemli konular üzerine derinlemesine düşünme ortamı sunan derslerde yaklaşımınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı da bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler kısa seminerler ile grup söyleşisi ve egzersizleri içerir.  Konuyu daha derinlemesine incelemek isteyen katılımcılara isteğe bağlı ilave ödev de sunulabilir. 

 

ATOLYE LIDERI

Defne eraslan 1Defne Eraslan, erişkin psikiyatrisi alanında çalışan uzman hekimdir. Ege Üniversitesinde psikiyatri uzmanlığını tamamladıktan sonra, farklı ilaç firmalarında tıbbi danışman olarak çalışarak kurumsal iş hayatının talep ve zorluklarını yakından tanıma imkanı buldu. Daha sonra değişik üniversitelerde psikiyatri ve psikoloji bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Şu anda serbest psikiyatrist ve psikoterapist olarak çalışıyor. Asistanlığından beri uluslararası psikiyatri meslek örgütlerinde liderlik yapıyor. Kaygı bozuklukları, iş psikolojisi ve kadın psikolojisi özellikle ilgilendiği alanlar. Radikal gazetesinde düzenli olarak yazdı. En büyük amacı, psikiyatrik hastalıklar ve her bireyin yaşadığı psikolojik durumların önyargısız bir şekilde konuşulabilir duruma gelmesi ve bu zorluklarla karşılaşan kişilerin yalnızlığının aşılıp destek alabilmesi. Bunun yolunun bilgi ve paylaşımdan geçtiğini bildiği için, yazılarını ve konuşmalarını çok önemsiyor. 

Için bilet satın al
Defne Eraslan ile Iliskiden Sonra Hayat Nasil Devam Eder

150,00 TL

Satın Al