Defne Eraslan ile Aski Nasil Buluruz

Partner seçimi verip verebileceğimiz en meşakkatli ve kritik kararlardan biri. Tekrar tekrar yanılmanın verdiği sıkıntı ve zaman kaybı olarak bize dönebilen bedelleri, oldukça yüksek. Eskiden eş seçimi ebeveynler ve sosyal çevrenin işiyken şimdi –çoğunlukla- partnerimizi kalbimizin sesini dinleyerek ve sezgilerimize dayanarak kendimiz tespit etmemiz gerekiyor. Bu pek önemli bir gelişme gibi görünse de gerçekte, pek de anlayamadığımız sebeplerle, oldukça sorunlu karakterler ve dinamikler bize çekici gelebiliyor.

ASKI NASIL BULURUZ'DA:
  • Yaptığımız seçimlerin nedenlerini daha iyi anlıyoruz
  • Küçük yaştaki deneyimlerimizin bize kimi, nasıl sevebileceğimize dair senaryoları nasıl verdiğini keşfediyoruz
  • Tekrar eden zararlı örüntüleri inceliyoruz
  • Bizi mutsuz eden insanları seçme eğilimini inceliyoruz
  • Kendimizi gerçekleştirme şansımızı sabote eden en yaygın üç tekniği mercek altına alıyoruz
  • Aslında daima, bizim içten içe inandığımızdan daha fazla olası partnerin var olduğunu öğreniyoruz
  • Sevebileceğimiz kişi konusunda içsel senaryolarımızı genişletiyoruz.

Bu ders bizi, aşkta daha güvenli, daha yaratıcı ve daha etkili seçimler yapabilmemiz için hayati bir dizi kavrayışla donatır.

DAHA FAZLASINI KESFEDİN

Aşkı Nasıl Buluruz ana programımızı oluşturan on iki dersten biridir. Derslerimiz, ilişkiler ve iş yaşamından, kendimizi anlama ve kültürle ilişkimizi keşfetmeye; duygusal hayatın ana temalarını ele alır. Müfredatın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bu ders Aşk Zamana Nasıl Meydan Okur ve İlişkinin Röntgenini Çekin: Kalmalı mı Gitmeli mi? dersleriyle bir seri oluşturur ve birlikte The School of Life’ın ilişkiler üzerine fikirlerini kapsarlar.

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatın asli ve büyük temaları hakkında faydalı ve kullanışlı bir kavrayış sağlamak için tasarlandı. Hayatın temel konuları üzerine derinlemesine düşünmeye teşvik edileceğiniz derslerde fikirlerinizi diğer açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler seminer, sohbet ve grup uygulamalarının karmasından oluşur.

ATÖLYE LİDERİ

defne eraslan new web

Defne Eraslan, erişkin psikiyatrisi alanında doçenttir. Ege Üniversitesinde psikiyatri uzmanlığını tamamladıktan sonra, farklı ilaç firmalarında tıbbi danışman olarak çalışarak kurumsal iş hayatının talep ve zorluklarını yakından tanıma imkanı buldu. Daha sonra değişik üniversitelerde psikiyatri ve psikoloji bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. Şu anda Almanya`da Psikiyatrist olarak çalışıyor.

Asistanlığından beri uluslararası psikiyatri meslek örgütlerinde liderlik yapıyor. Avrupa Psikiyatri Birliği (EPA)`nın eğitim komisyonu üyesi olarak genc psikiyatristler icin online eğitim programlarından ve yaz okulundan sorumlu. Kaygı bozuklukları, iş psikolojisi ve kadın psikolojisi özellikle ilgilendiği alanlar. Radikal gazetesinde düzenli olarak yazdı. En büyük amacı, psikiyatrik hastalıklar ve her bireyin yaşadığı psikolojik durumların önyargısız bir şekilde konuşulabilir duruma gelmesi ve bu zorluklarla karşılaşan kişilerin yalnızlığının aşılıp destek alabilmesi. Bunun yolunun bilgi ve paylaşımdan geçtiğini bildiği için, yazılarını ve konuşmalarını çok önemsiyor.

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. TSOL’un bir eğitim ve kültür girişimi olması nedeniyle, öğretmenler de aynı indirimden faydalanmaktadır.

 

 

Için bilet satın al
Defne Eraslan ile Aski Nasil Buluruz

165,00 TL

Ne:
Ana Müfredat

Satın Al