Danis Navaro ile Hangi Isi Yapayim ki Kendim Olayim?

Çoğumuz bir şekilde çalışmadan yaşayamayız. Bununla birlikte her çalışma türü aynı değeri, anlamı taşır mı? Peki çalışırken, kariyer peşinde mi koşmalıdır, yaşamın peşinde mi? Kariyer edinme telaşıyla, dünyaya gelerek doğrudan sahip olduğumuz biricik yaşama fırsatını tepiyor olabilir miyiz? Çalışma ne yapılır da bir tutkuya ve öz yaşam alanına, bir varlık alanına dönüştürülebilir? Ve çalışma hayatının başında da olsak ortasında da, birçoğumuzun zihnini meşgul eden soru: Hangi işi yapayım ki kendim olayım?

Kariyer ve Varoluş başlıklı kitabıyla 2014’te buluştuğumuz Dr.Daniş Navaro, yirmi yıla yakın süredir uluslararası bir firmanın Türkiye Başkanı… İktisat ve felsefe eğitimi almış olan Navaro, çalışmayı varoluşsal bir sorun olarak, insanın kendisiyle hesaplaşmasını gerektiren önemde ve uzunlukta bir yaşam dönemi olarak tanımlıyor.

Çalışma, meslek ve kariyer kavramlarına ilişkin temel sorularımıza, iş hayatının zirvesinde bir düşünür ve uygulamacının rehberliğinde felsefenin, gündelik yaşamın, iş yaşamının, sporun, sanatın ve deneyimin penceresinden zengin örneklerle bakacağımız bu özel etkinlikte, şu soruların da peşine düşeceğiz: 

Çalışma ile insan arasındaki ilişki nedir? İnsan neden çalışır? Çalışma hayatında doyum ve doyumsuzluğu oluşturan koşullar nasıl gelişir? Mutlu çalışmayı sağlayabilecek temel edinimler, ilkeler, varoluşlar nelerdir? Varoluşçu çalışma ne demektir? Çalışmaktan ne bekliyoruz, neleri beklemek gerçekçidir? İş yaşamı bu kadar ağır olmak zorunda mı? Çözüm her zaman girişimci olmak mıdır, ya da neyin girişimcisi olmalıyız?

 

ÖZEL ETKİNLİKLER HAKKINDA

Nasıl bir hayat yaşamalıyız? Belki de en kadim soru... The School of Life’da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla özgün ve sıra dışı kişilikleriyle tanınan düşünür, sanatçı ve konuşmacılardan hikayeleri, deneyimleri ve yaklaşımları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Önde gelen isimlerle buluşacağımız özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun. 

Bu özel ve tek seferlik etkinliklerden haberdar olmak için, lütfen bültenimize üye olun.

Özel Etkinliklerimizin yanı sıra programımızda; The School of Life’da yapıp ettiklerimizin ve üretimimizin kalbinde yer alan ve on iki dersten oluşan Yeni Müfredat, sizi bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken becerilerle donatan Profesyonel Atölyeler, sizin gibi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle bir araya geleceğiniz Deneyimler yer alıyor. 

 

ATOLYE LIDERI

Danis Navaro 11963 İstanbul doğumlu Dr. Daniş Navaro, orta öğrenimini Saint-Michel Fransız Lisesi’nde tamamladı. Ekonomi, sosyal bilimler ve iş dünyasına ilgisi nedeniyle iktisat alanına yöneldi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nü bitirdikten sonra Fransa Orleans Üniversitesi’nde makroekonomi ve finans alanında yüksek lisansını tamamladı. Fransa ve Tükiye’de pazarlama ve satış alanında on yıl yönetici olarak çalışan Navaro, 1996’dan beri Braas Çatı Sistemleri Monier Türkiye Grubu’nun Yönetim ve İcra Kurulu Başkanıdır.

Navaro, profesyonel iş hayatına paralel olarak, Yeditepe Üniversitesi MBA bölümü'nde dersler vermiş; Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde ise ikinci yüksek lisansını ve doktora eğitimini tamamlamıştır ve bu üniversitenin MBA bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca, dünyanın önde gelen işletme okullarından INSEAD'ın liderlik programını ve Ericson College International Koçluk Programı’ını bitiren Daniş Navaro, halen üst düzey yöneticilere koçluk-mentorluk ve kariyerinin başındaki yönetici adaylarına kariyer koçluğu yapmaktadır.  Kariyer dergisinde düzenli olarak yazan Navaro’nun Kariyer ve Varoluş adlı kitabı 2014’te yayımlandı. 

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. 
Bilgi ve Havale / EFT ile ödeme için: istanbul@theschooloflife.com

Için bilet satın al
Danis Navaro ile Hangi Isi Yapayim ki Kendim Olayim?

Ne:
İŞ

Satın Al

Havale/EFT ile ödemek için: istanbul@theschooloflife.com