Mirgun Cabas ile Cazibe

Cazibe (İngilizce Charm), şarkı ya da sihir anlamına gelen Latince “carmen” sözcüğünden türetilmiştir. Cazibeyi sıklıkla bizi büyüsü altına alan bir müzik parçasıyla ilişkilendiririz. Ortaçağda sözcük tam da bu sihir içeren anlamıyla kullanılırdı. Cazibeli kişi diğerlerini etkilemek ya da kontrol etmek amacıyla “büyü yapan” biriydi. Sonraları ise, sözcük ikinci anlamını kazandı: memnun ederek ve keyif vererek insanları kazanma sanatı; sosyal ilişkilerde zarafet becerisi.

Bu daha derin anlamından hareketle cazibe, yalnızca çevremize komplimanlar saçmak ya da espri yapma anlarını kollamak demek de değil.

Esas itibariyle insanları cazip kılanın özgünlük, dürüstlük, kendini sakınmamak gibi kritik kavramlarla yakın ilişkisi var.

Bu etkinlikte felsefe, sanat ve tarihten derslerin ve örneklerin izini sürerek cazibenin bileşenlerini ve psikolojik dinamiklerini mercek altına alıyoruz. İş yaşamından hayatın diğer alanlarına bu geliştirilebilir sosyal beceriyi kendimiz için nasıl daha da ulaşılabilir kılacağımızı keşfediyoruz.

 

PROFESYONEL ATÖLYELER HAKKINDA

Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuzun gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

 

ATÖLYE LİDERİ

mirgun cabas webGazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları sundu, haber merkezinde yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu. “Biz buraya nereden geldik?” sorusuna cevap aradığı, 2001: Eski Türkiye’nin Son Yılı başlıklı çok satan kitabı 2017’de Can Yayınları’ndan çıktı. 

 

Için bilet satın al
Mirgun Cabas ile Cazibe

150 TL

Ne:
İŞ