Bekir Agirdir Ile Umudu Yasatma Kilavuzu Olarak Aktif Vatandaslik / Mirgun Cabas Soylesiyor

 

Endişe ve korku hiç olmadığı kadar gündelik hayatımızı belirliyor. Tüm dünyada ve yakın çevremizde yaşanan derin fikir ayrılıkları ve kutuplaşma; çaresizlik, öfke, tahammülsüzlük, kaçıp gitme isteği ve yılgınlık gibi duygulara yol açıyor. Bu duygular pek çok kişiyi daha pasif ya da utangaç bir varoluşa; hatta kimi durumlarda “kepenk kapatma”ya itebiliyor. 

Haberlere karşı hissizleşmek, görmemeyi, duymamayı seçmek kimi zaman “normal” bir yaşam sürmenin ya da “kendini korumanın” koşullarından biri haline geldi. Bir yandan da, “madem buradayım, etkim ne olabilir, elimden ne gelir?” sorusu huzursuz ruhları ve zihinleri kemirmeye devam ediyor.

Daha iyi bir gelecek kurmak için, hayal kurmaktan fazlasını yapabilir miyiz? Hayata daha aktif katılarak değişimi zorlamanın her insana özgü bir yolu, bir dozu olabilir mi?

Türkiye’nin önde gelen düşünür ve araştırmacılarından Bekir Ağırdır ile gazeteci Mirgün Cabas’ın söyleşeceği, The School of Life’ın bu özel akşamında, korku ve endişe yerine arzu ve umudu öne çıkarmanın yollarını, bireysel etkimizin sınırlarını konuşuyoruz. Vatandaş olmak aslında ne demek? Getirdiği hak ve sorumluluklar ne? Aktif vatandaşlık nedir, umudu yeşertmeye kılavuz olabilir mi?

Günümüze damgasını vuran küresel ve yerel dinamiklerin değerlendirilmesiyle açılacak söyleşi, soru-cevap bölümüyle sona erecek.

 

ÖZEL ETKİNLİKLER HAKKINDA

Nasıl bir hayat yaşamalıyız? Belki de en kadim soru... The School of Life’da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla özgün ve sıra dışı kişilikleriyle tanınan düşünür, sanatçı ve konuşmacılardan hikayeleri, deneyimleri ve yaklaşımları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Önde gelen isimlerle buluşacağımız özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun. 

Bu özel ve tek seferlik etkinliklerden haberdar olmak için, lütfen bültenimize üye olun.

Özel Etkinliklerimizin yanı sıra programımızda; The School of Life’da yapıp ettiklerimizin ve üretimimizin kalbinde yer alan ve on iki dersten oluşan Yeni Müfredat, sizi bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken becerilerle donatan Profesyonel Atölyeler, sizin gibi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle bir araya geleceğiniz Deneyimler yer alıyor. 

 

KONUŞMACILAR

Bekir Ağırdır, ODTÜ İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 2003’e kadar bilgi teknolojileri sektöründe üst düzey yönetici olarak çalıştı. Tarih Vakfı’nda koordinatör ve genel müdür olarak görev yaptı. Ağırdır, 2005 yılından bu yana KONDA Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü. Bekir Ağırdır, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasi Araştırmalar Vakfı (TÜSES) ve Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) yönetim kurulları üyesi, Internet gazetesi T24 yazarı.

Mirgün Cabas, Gazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları sundu, haber merkezinde yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu. “Biz buraya nereden geldik?” sorusuna cevap aradığı, 2001: Eski Türkiye’nin Son Yılı başlıklı çok satan kitabı 2017’de Can Yayınları’ndan çıktı. 

Için bilet satın al
Bekir Agirdir Ile Umudu Yasatma Kilavuzu Olarak Aktif Vatandaslik / Mirgun Cabas Soylesiyor

Ne:
Özel Etkinlik

Satın Al

 

*Geçerli bir kimlik ile gelinmesini rica ederiz.

PROGRAM

19:00 Salon açılış
19:30 Söyleşi
21:00 Soru-Cevap
21:20 Kahve / Çay İkramı ve Kendi Aramızda Sohbet*
22:00 Etkinlik Biter

*Dileyen katılımcılarımız Suvla’dan da içeçek satın alabilirler.

SATIN AL

 Öğrenci Fiyatı: 40,00 TL

Havale/EFT ile ödemek ve/veya öğrenci fiyatından yararlanmak için: istanbul@theschooloflife.com 

(Öğrenciler için not: Havale ile kayıt olmak için öğrenci kimliğinizin fotoğrafı ile birlikte mail atmanızı rica ederiz.)