Aysem Burhanoglu ile Is'te Etkili Iletisim Kurmak

İş hayatı psikolojik mücadelenin hüküm sürdüğü bir alan... Hepimizden hem duygularımızı ustaca yönetebilmemiz hem de işverenimizle, iş arkadaşlarımızla ve müşterilerimizle sağlıklı ilişkiler kurmamız bekleniyor. Sayısız araştırma, duygusal ve sosyal becerileri gelişmiş çalışanların daha mutlu, üretken ve verimli olduğunu gösteriyor. Başarı, iş stratejilerine olduğu kadar, belki daha da fazla, iletişim ve ilişki kurma becerilerimize bağlı.

Etkili iletişim kurmak düşündüğümüz kadar kolay olmuyor. Örneğin; ne söylemek istediğimizi çok iyi biliyoruz ancak karşı taraf bizi yanlış anlıyor; çok önemli anlarda adeta donuyoruz ne diyeceğimizi bilemiyoruz; yanlış anlaşılma korkusuyla asıl söylemek istediğimizi bir türlü dile getiremiyoruz ya da aceleci davranıp daha sonra pişman olacağımız bir yorumda bulunuyoruz.   

Bu derste işyerinde taktığımız maskeleri inceliyoruz. Gerçek benliğimize en uygun maskenin hangisi olduğunu belirlemeyi amaçlıyoruz. İş hayatında biraz yavaşlamanın ve çok sayıda iletişim kanalını bizden habersiz yöneten otomatik pilotumuzu durdurmanın neden gerekli olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Böylece çevremize verdiğimiz mesajların hangilerinin gerçek benliğimizle çeliştiğini saptama olanağını bulabiliriz. ‘Ötekinin farkında olmanın’ bizim için neden bir gereklilik olduğunu kavrayabilir, iş hayatında başkalarına nasıl bağımlı olduğumuzu görebilir, onların bakış açısını gerçekten merak etmeyi öğrenebiliriz.   

Neden Katılmalısınız?

* Karşılanmadığında, işyerinde iletişimin kopmasına neden olan duygusal ihtiyaçları saptama yollarını görmek
* İş hayatında kalıcı ilişkileri nasıl kurabileceğimizi fark etmek 
* Çatışma ve müzakereler sırasında kendi çıkarlarımız ile başkalarının çıkarları arasında sağlıklı bir dengeyi tutturmanın yollarını anlamak
* Otomatik olarak benimsediğimiz varsayımları, verdiğimiz tepkileri ve uyguladığımız savunma stratejilerini denetleyerek geri bildirim vermenin ve almanın yollarını kavramak
* Kendi değerlerimizle ilgili bir farkındalık geliştirerek, bakış açımızı ve düşüncelerimizi sergilediğimiz etkili ve başarılı sunum yapmanın yollarını öğrenmek
* Güven temelli ilişkileri ve iletişim ağlarını etkili bir şekilde kurmanın yollarını öğrenmek

 

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatımızın asli ve büyük temaları hakkında yararlı bakış açıları ve ipuçları sunmak amacıyla hazırlanır. Bizim için en önemli konular üzerine derinlemesine düşünme ortamı sunan derslerde yaklaşımınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı da bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler kısa seminerler ile grup söyleşisi ve egzersizleri içerir.  Konuyu daha derinlemesine incelemek isteyen katılımcılara isteğe bağlı ilave ödev de sunulabilir. 

 

ATOLYE LIDERI

Aysem Burhanoglu 1Ayşem Burhanoğlu, İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği’ni bitirdi. Uluslararası perakende zincirlerinin alım ofislerinde kalite ve satın alma konularında profesyonel olarak görev aldı. 1995 yılında katıldığı Walmart’ın yegâne alım ofisinde iş geliştirme ve küresel tedarik alanlarında deneyim kazandıktan sonra kariyerine kurduğu şirketler bünyesinde uluslararası pazarlama, satış ve yönetim alanında devam etti. 2007 itibarıyla serbest danışman olarak yurtdışı firmalara ürün tedariki, orta ölçekli firmalara ise yönetim ve yurtdışı pazar paylarını büyütme konusunda destek verdi. İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi programını tamamladıktan sonra danışmanlık çalışmalarını bu konu üzerine yoğunlaştırdı.

Ayşem yönetim becerileri, müzakere teknikleri, mülakat teknikleri üzerine eğitim vermenin yanı sıra çeşitli sektörlerde orta ve üst düzey pozisyonlar için işe alım yapıyor; 500’ü aşkın mülakat gerçekleştirdi. Adler Uluslararası Koçluk sertifika programını tamamladıktan sonra kariyer ve yönetici koçluğunu da çalışma alanlarına ekledi. 

Için bilet satın al
Aysem Burhanoglu ile Is'te Etkili Iletisim Kurmak

45,00 €

Ne:
Ders
Ne zaman ve nerede:
  • 19.30 - 22.30
    Joint Idea Kanyon