Ayse Birsel ile Sevdigin Yasami Tasarla

“Hayatımızın en önemli projemiz olduğuna inanıyorum. Tıpkı bir tasarım probleminde olduğu gibi; hayatımızda da zaman, para, yetenekler, yer gibi pek çok çetrefilli kısıt mevcut. Her şeye birden sahip olamayız. Ama daha fazlasını istiyorsak, yaratıcı düşünmemiz gerekiyor - bunun yolu da tasarım odaklı düşünceden geçiyor.” - Ayşe Birsel

Hızla değişen ve sık sık sürüklendiğimiz hissine kapıldığımız günümüz dünyasında kendimiz için daha anlamlı bir hayatı tanımlama ve tasarlama görevi yine bize düşüyor. İnsancıl tasarım yaklaşımı ve yenilikçi tasarım ürünleri ile ABD'de en yaratıcı bin insan arasına giren Ayşe Birsel, bu interaktif seminerde, geliştirdiği yenilikçi düşünce yöntemi BOZ: YAP’ı katılımcılarla paylaşıyor; hayatımıza bir tasarımcı gibi yaklaşmamız için gereken araçları ve yaratıcılık tekniklerini ortaya koyuyor. 

Ayşe Birsel, geçtiğimiz yıl ABD’de ve Şubat'ta Türkiye'de çıkan kitabı Design the Life You Love (Sevdiğin Yaşamı Tasarla)’da yer verdiği eğlenceli uygulamalar ve tasarım araçları ile hayatımıza tasarım odaklı düşüncenin penceresinden oyuncul ve iyimser bir bakış açısıyla nasıl yaklaşabileceğimizi anlatıyor. Modadan tasarıma, sanattan gastronomiye geniş bir yelpazede farklı disiplinleri harmanladığı bu çalışmada, Issey Miyake, Ferran Adria, James Dyson ve Steve Jobs gibi yaratıcı düşünürlerden ve ilham kaynaklarından örnekler veriyor. 

Neden katılmalısınız?

* İş veya özel yaşamınızı farklı bir açıdan değerlendirebileceğiniz yeni bir düşünce modelini ve araçlarını öğrenmek. 

* Kişisel değer ve isteklerinizi, uygulamalı olarak iyimser bir ortamda keşfetmek.

* Yeni kazandığınız yaratıcılığınızı; kendi değerlerinizle daha örtüşen bir yaşamı kurgulamak ve problemleri yaratıcı bir şekilde çözmek amacıyla kullanmak. 

 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

 

ATOLYE LIDERI

Ayse Birsel 1Ayşe Birsel, İzmir'de doğdu. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra Fulbright bursu ile New York Pratt Institute'da masterini yaptı. İnsancıl tasarım yaklaşımı ve yenilikçi ürünleri ile 2000 yılında ABD'de en yaratıcı bin insan arasına giren Ayşe Birsel, Brooklyn Müzesi Genç Tasarımcısı Ödülü, Rhode Island School of Design'dan Mobilya Tasarım Mükemmellik Athena Ödülü’nün sahibidir. 2011'de ODTÜ Takdir Ödülü’ne layık görülen Birsel’in tasarımları Museum of Modern Art, Cooper Hewitt Design Museum ve Philadelphia Design Museum koleksiyonlarına alındı.

Ayşe Birsel’in kurucusu olduğu New York bazlı tasarım inovasyon danışmanlık firması Birsel + Seck, 20 yılı aşkın süredir, yenilikçi düşünce yöntemi ve tasarımlarıyla, ABD’de farklı sektörlerden lider markaların başarılarına katkıda bulundu. Ayşe Birsel, geliştirmiş olduğu inovasyon yöntemi ‘Deconstruction:Reconstruction™ ile şimdi de Türkiye’nin önde gelen firmalarına inovasyon danismanligi veriyor. Birsel’in Design the Life You Love (Sevdiğin Yaşamı Tasarla) isimli kitabı ABD’den sonra Türkçe olarak 2016 Şubat ayında okurlarla buluştu.

İNDİRİMLER:

Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. 
Bilgi ve Havale / EFT ile ödeme için: istanbul@theschooloflife.com

Için bilet satın al
Ayse Birsel ile Sevdigin Yasami Tasarla

Ne:
Özel Etkinlik