Aydan Bayir ile Mukemmelliyetciligi Nasil Yonetiriz

İlacın şifa mı yoksa zehir mi olacağını dozajı belirler. Aynı mükemmeliyetçilik gibi... Bu derste, bizi başarıdan başarıya koşturduğunda içten içe övündüğümüz, öte yandan yüksek beklentilerini karşılayamadığımızda ve duygusal düzenimizi altüst ettiğinde kurtulmak istediğimiz mükemmeliyetçi yanımızı nasıl dengeleyebileceğimizi öğreniyoruz. 

Aile yaşamından okul hayatına hayatın her döneminde çoğu zaman desteklenen ve iş ortamında daha da fazla pompalanan mükemmeliyetçiliğin, üzerimizdeki olumlu ve olumsuz etkilerini gözlemliyor, onu günlük hayatta verimli şekilde kullanabilmenin yollarını felsefe, psikoloji ışığında tartışıyoruz.  

Ayrıca evdeki hesap çarşıya uymadığında, yani mükemmeliyetçinin ideal kurgulaması ile hayatın gerçeklikleri uyuşmadığında, "mükemmel olmayan" karşısında nasıl bilge ve akılcı bir tutum sergileyebileceğimizi konuşuyoruz.

Ders boyunca mükemmeliyetçi yanımızı, onun ihtiyaçlarını, zayıf ve güçlü yönlerini daha iyi tanıyacak, belki de onunla ilk defa bu kadar sıcak ve keyifli bir sohbet gerçekleştirme fırsatı yakalayacağız.

 

DERSLER HAKKINDA

Dersler, hayatımızın asli ve büyük temaları hakkında yararlı bakış açıları ve ipuçları sunmak amacıyla hazırlanır. Bizim için en önemli konular üzerine derinlemesine düşünme ortamı sunan derslerde yaklaşımınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı da bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler kısa seminerler ile grup söyleşisi ve egzersizleri içerir.  Konuyu daha derinlemesine incelemek isteyen katılımcılara isteğe bağlı ilave ödev de sunulabilir. 

 

ATOLYE LIDERI

Aydan Bayr 1Aydan Bayır, bireylerin ve toplumların mutluluk ve başarılarını optimum düzeye getirebilmek için bilimsel çalışmalar yürüten pozitif psikoloji alanında uzmanlaşmış Türkiye’deki bir kaç psikologtan birisi. Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden aldıktan sonra, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin ulusal ve Avrupa Birliği projelerinde asistanlık yaptı. Merhamet ve empati kavramlarını yakinen deneyimlemek East London Üniversitesi’nde Uygulamalı Pozitif Psikoloji alanında yüksek lisans yapmasına önayak oldu. Ayrıca İsveç ve Hollanda’da merhamet odaklı terapi ve öz-anlayış üzerine eğitimler aldı.  Tezini kendi hayat hikayesinden esinlenerek “Bireylerin kendilerine anlayış gösterememe nedenleri ve mükemmeliyetçilik” üzerine yazdı. Şimdi kendisindeki dönüşümü, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik Merkezi bünyesinde öz-anlayış üzerine düzenlediği grup çalışmaları sayesinde öğrencilerle ve TSOL Istanbul'da yetişkinlerle paylaşıyor.

Için bilet satın al
Aydan Bayir ile Mukemmelliyetciligi Nasil Yonetiriz

150,00 TL

Satın Al

Havale/EFT ile ödemek için: istanbul@theschooloflife.com