Alper Hasanoglu ile Stresi Nasil Yonetiriz

Stres öylesine tatsız bir deneyim ki, bunu bize özgü bir lanet ya da kişisel bir zayıflık olarak görebiliriz. Oysa fizyolojik açıdan strese eğilimli yaratıklarız. Stresli olmak, uyuyamak, bitkin düşmek, rahatsız edici düşüncelerden zihnimizi kurtaramamak; bunların hepsi inanılmaz karmaşık psikolojik yapımızın sonuçları...

Genellikle stresin dış faktörlerden kaynaklandığını düşünme eğilimindeyiz: çok fazla işimizin olması, yeterince paramızın olmaması, çelişen beklentiler, zaman kısıtları ve kontrolü kaybetme hissi… Gerçekte problem bundan daha büyük ve daha temel… Somut şeylerin çok ötesinde benliğimizin derinliklerinden kaynaklanan bir kaygıya sahibiz.

Elbette bu stresi daha iyi yönetemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bu atölyede yanlış tedavilerden uzak durmayı öğreneceksiniz. Kaygının sebeplerini daha iyi tespit etmeyi öğreneceksiniz. Sizi sabote eden iç seslerinizi ehlileştirecek, stresli durumlarda kullanabileceğiniz altı destekleyici sese odaklanacaksınız. Ve stresi önemsiz şeyler için değil gerçekten önemli şeyler yaşamayı öğreneceksiniz.

 

 

ÖZEL ETKINLIKLER HAKKINDA

Nasıl bir hayat yaşamalıyız? The School of Life'da hayata hangi değerlerin rehberlik etmesi gerektiğini sorguluyoruz. Bu amaçla, eserleri ve sıra dışı kişilikleriyle ilham veren düşünür, sanatçı ve uzmanların yaklaşımları ve pratik ipuçları ile bize rehberlik etmelerini istiyoruz. Türkiye'den ve dünyadan önde gelen isimlerle buluştuğumuz özel etkinliklerde bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye hazır olun.

 

ATOLYE LIDERI

Alper Hasanoglu 1Alper Hasanoğlu psikiyatr, psikoterapist, yazar. 1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1997 yılında İsviçre'de psikiyatri ihtisası yapmaya gitti. İsviçre Basel Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda ihtisasını tamamladıktan sonra 2007 yılına kadar Psikiyatri Polikliniği'nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra psikiyatri ve psikoterapi çalışmalarına devam etmenin yanı sıra Bir Terapistin Arka Bahçesi, İlişkilerin Günlük Hayatı ve Aşkın Halleri adlı üç kitabı Remzi Kitabevi’nden yayınlandı. Radikal'de düzenli olarak yazdı. Yazılarına Milliyet Pazar ve Therapiamag.com'da devam ediyor. Aşkın Halleri genişletilmiş olarak Doğan Kitap'tan yayımlandı.

Için bilet satın al
Alper Hasanoglu ile Stresi Nasil Yonetiriz

65,00 €

Ne:
Kurumsal
Ne zaman ve nerede:
  • 19.30 - 22.30
    Joint Idea Kanyon