Ali Tufan Koç ile Sehirde Simdi Nasil Yasamali

Karantinanın ardından şehirle yeniden temas halindeyiz. Dünyanın neresinde olursak olalım… Sınırsız bir temas değil bu… Kalabalıkla ve ulaşımla ilişkimizden sağlıklı yaşam ve eğlence alışkanlıklarımıza zihnimizde yeni farkındalıklar, oyunun yeni kuralları var.

Değişim kaçınılmaz; yaşadığımız şehirle ilişkimizi yeniden tanımlamaya, anlamlandırmaya ve belki de keşfetmeye ihtiyacımız var şimdi.

Birçok eski rutinimizi ve alışkanlıklarımızı yutan yeni normal, bize nasıl bir yeni düzen sunacak? Her şeye rağmen şehrin hakkını vererek ve tadını çıkararak yasayabilmek mümkün mu?  Seyahat kısıtlarının pençesinde mahkumiyetlere de gebe bir yaşam mı bu? Peki, şehirden vazgeçebilir miyiz? Daha da önemlisi: Vazgeçmeli miyiz? Şehirlere neden ihtiyacımız vardı ki?

Bu atölyede, zihin açıcı egzersizler, paylaşımlar ve kültürel okumalar üzerinden yaşadığınız şehrin yeni normalleri çerçevesinde sağlıklı, yaratıcı, üretken, çalışkan, sakin ve mutlu olabilmeyi konuşuyor, olası senaryoları keşfe çıkıyoruz. Sadece şehri değil, hemşerilerimizi de daha iyi anlamayı umuyoruz.

Atölyemize New York’dan liderlik edecek gazeteci-yazar Ali Tufan Koç’un yanı sıra TSOL Istanbul Ailesinin dünyanın farklı şehirlerindeki konuşmacılarının iç görüleri ve hikayeleriyle katkıda bulunacağı bu özel etkileşimli online buluşmamıza Türkiye’den ve yurt dışından katılımcılarımızı bekliyoruz.

Şehirlerimizle bireysel ve kolektif ilişkilerimizin hikayesini yeniden yazıyoruz…    

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

ATÖLYE LİDERİ

Ali Tufan Koc 1

Ali Tufan Koç, İstanbul Teknik Üniversitesi ve State University of New York at
New Paltz İşletme mezunu.

Gazeteciliğe, 19 yaşında, Tempo dergisinde muhabir olarak başladı. Milliyet ve Radikal gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı, kent yazıları yazdı. GQ Türkiye dergisinin kurulma aşamasında ve Hürriyet Hafta Sonu eklerinde konular editörü olarak görev aldı; aynı yayınlarda popüler kültür üzerine makaleler yazdı, röportajlar yaptı.

2014 yılında, New York Üniversitesi’nde gazetecilik ve kreatif yazarlık dersleri almak üzere, lisans eğitimi sırasında yarı zamanlı bulunduğu New York'a döndü. 2012’de ortağı Sezer Savaşlı ile beraber marka/içerik strateji ve üretim ajansı Fingertips Digital’i; 2018'deyse New York'un bağımsız yayın yapan kültür ve yemek dergisi SUMAC'ı kurdu ve İngiliz Monocle dergisi tarafından “üstün fikirleriyle yemek endüstrisini değiştiren ve değişime zorlayan yenilikçi düşünür ve girişimcilerden biri” olarak gösterildi.

Gazete, dergi ve kitap çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı hikâye anlatımı ve modern hayatı daha yaşanılır kılabilmeye dair İstanbul ve New York'ta atölye ve konuşmalar yapıyor. Bir yandan New York Üniversitesi’nde “Dijital İnovasyon ve Yeni Medya” üzerine yüksek lisans öğrenimi görüyor, aynı zamanda GQ Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütüyor.

Deneysel bir novella niteliğindeki ilk kitabı “Kimse Ölmez Bu Şehirde”, Ocak 2019 ayında Alfa Yayınları’na bağlı Mona Kitap’tan çıktı.

Için bilet satın al
Ali Tufan Koç ile Sehirde Simdi Nasil Yasamali

Ne:
Özel Etkinlik

Satın Al

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz #EvdeKal online buluşmaları için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız linki ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgileri, etkinlikten en geç 2 saat önce e-posta adresinize göndereceğiz. Sorularınız için 0 537 833 3968 numaradan bize ulaşabilirsiniz.