Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Erdem Aksakal ile Dijital Dünyada Çevik İsbirligi, Etkin İletisim

İçinde bulunduğumuz dönemde uzaktan çalışma ve işbirliği orta vadeli bir dönüşümden ziyade acil bir eylem planını ve zihniyet değişikliğini gerektiriyor.

Uzaktan çalışmak ve ekip olarak kalmak, artık bir lüks değil zorunluluk. Özellikle içinde bulunduğumuz mesafelenme döneminde işbirliği hemen hemen tümüyle çevrimiçi ortamlarda gerçekleşmek durumunda. Dijital dünyada etkin işbirliği; bir projenin, ekibin ya da organizasyonun başarısındaki neredeyse en önemli belirleyici.

Fiziksel mesafeyi psikolojik kopuşa, iletişim kazalarına ya da verimsizliğe dönüştürmemek ise bizim elimizde. İş hayatında ihtiyaç duyduğumuz duygusal beceriler bu şartlar altında, en az dijital yetkinlikler kadar, hatta daha da kıymetli.

Erdem Aksakal ile bu etkileşimli The School of Life seminerinde, yeni dünyamızda işbirliğinin ne anlama geldiğini ve gelmediğini, bugüne ışık tutan ve ilham veren işbirliği örneklerini tartışıyoruz.

Kendi güçlü yönlerimizi ekibimizdeki diğerlerinin güçlü yönleriyle birleştirebilmeyi, dayanışmayı ve birlikten güç doğurmayı, açık ve net iletişimi, üstelemenin, taviz vermenin ya da ortak çözüm bulmaya çalışmanın zamanlamasını pratik ediyoruz.

ATÖLYE LİDERİ

Erdem Aksakal new web2Erdem Aksakal, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ndeki öğrenciliği sırasında yazma alışkanlığı kazandı. İTÜ’de Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını eğitimi aldı. Birçok yerli ve yabancı şirkette çalıştı. Şu an SAP Ortadoğu Pazarlama Direktörü olarak çalışmaktadır.

Çalışırken yazmaya devam etti. BAL’ın Elli Yılı (2005), Ekşi Öyküler (2007), 80’lerde Çocuk Olmak (2010), Olimpos Öyküleri (2010), 90’lar Kitabı (2012), Asla Yalnız Yürümeyeceksin (2012), K. (2013) kitaplarında öyküleri yayınlandı.

Beyaz Yakalıların hayatını anlattığı ve sahiciliğin peşine düştüğü “Mezeleri Güzel” kitabı 2016’da yayınlandı. Kısa sürede 8 baskı yaptı. Beyaz Yakalılar, Dijital Dönüşüm, Sahicilik, İş Dünyası ve Kültür-Sanat alanında birçok kuruluşta eğitim vermekte ve köşe yazarlığı yapmaktadır.
Aynı zamanda akademisyen olan Aksakal, Bilgi Üniversitesi’nde İşletme alanında doktora eğitimini sürdürmektedir.

 

“Çok keyifli bir anlatım, çok başarılı bir ilişki kurma yeteneği ve yüksek enerji!»

“Çok samimi, içten, dürüst bir diyalog….”

“Enerjik anlatımıyla hepimizi - ertesi gün işimiz olmasına rağmen- etkiledi. :)”