ONLINE ATÖLYELER SERİSİ 

Duygusal beceriler programımız bu alanda on yıldan fazla deneyime dayanıyor.

Aynı zamanda insanların bilinçdışı davranış ve ilişki kurma alışkanlıklarını tanımalarına yardımcı olmak için psikodinamik psikoterapi disiplininin bilgi birikiminden ve iç görülerinden faydalanıyor.

Seçtiğimiz bu duygusal beceriler, duygusal zekayı oluşturan ve bugünün çalışma yaşamında etkin ekipler için vazgeçilmez olan temel yetkinliklerin yapıtaşlarını oluşturuyor: iş birliği, çeviklik, üretkenlik, ilham ve öz-farkındalık. Atölyelerimizin modüler yapısı, birlikte çalıştığımız her kurumun ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran bir program tasarlamamıza olanak tanıyor.

Bir ekip farklı mekanlara ve hatta saat dilimlerine dağıldığı zaman, bir atölyeye katılmak için bir araya gelmeleri mümkün olmayabilir. Ekip üyelerinin bulundukları yerden katılabileceği online atölyeler serimizi bu amaçla oluşturduk.

İçinde bulunduğumuz dönemde ise uzaktan çalışmak ve ekip olarak kalmak, artık bir zorunluluk. İş hayatında ihtiyaç duyduğumuz duygusal beceriler bu şartlar altında daha da kıymetli. İyi liderliğin de en önemli bileşenlerinden biri uzaktan çalışanları birbirine sıkı sıkıya bağlı tutabilmek artık. Mesafelere rağmen organizasyonun parçası hissettirebilmek her zaman kolay değil ama mümkün.

Kurumlara yönelik duygusal beceri atölyelerimizin canlı, interaktif, online versiyonu olarak adapte edilen bu atölyeleri her zamanki gibi Türkiye’nin önde gelen isimlerinden oluşan, bireylerle ve kurumlarla uzun yıllar çalışma tecrübesine sahip, modern iş yerinin psikolojik çıkmazlarını çok iyi tanıyan, uluslararası başarılara ve deneyime sahip, çok-disiplinli eğitmen kadromuz yürütüyor.

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz atölyeler son derece etkileşimli; hem bireysel katılıma hem de grup tartışmasına alan açıyor. Katılımcılar soru sormak ya da konuşmak için “el kaldırabiliyor”, ortak tahtaya yazabiliyor, grup anketlerine cevap verebiliyor, grup egzersizleri için odalara ayrılabiliyor. Bu düzeyde bir etkileşim ve küçük grup çalışmaları katılımcılarımızın online ortamda olduklarını neredeyse unutacakları; içeriğe, grup tartışmasına ve uygulamalara odaklanacakları bir keşif, öğrenme ve dayanışma deneyimi yaşamalarına olanak tanıyor.

Bu sebeple de maksimum 40 katılımcı ile gerçekleşen her atölyeye, katılımcıların atölye kazanımlarını işleyebilecekleri ve uzun vadede duygusal becerileri pratik edebilecekleri bir çalışma kitabı da eşlik ediyor.

 

* Online Atölyelerimiz canlı bir öğrenme deneyimidir ve kayıt edilemez.