Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Kurumlar İçin The School of Life

Daha olgun iş yerleri için duygusal beceriler

The School of Life’da duygusal olgunluğun (emotional intelligence), organizasyonların geleceği için kilit kavram olduğuna inanıyoruz.

2008’de yazar ve felsefeci Alain de Botton’un Londra'da kurduğu The School of Life, bugünün iş yaşamında daha üretken, faydalı ve mutlu bireyler, ekipler ve liderler olmak için gereken duygusal becerilerin kazanılmasında organizasyonlara destek verir. Bugün 12 ülkede şubeleri bulunan TSOL’un İstanbul okulunu 2014’te hayata geçirdik ve bugüne kadar 7000'den fazla bireyin hayatına dokunduk.

Tanıklık ettiğimiz müthiş dönüşümle birlikte ihtiyaç duyduğumuz teknik beceriler hızla farklılaşıyor. Oysa çalışma hayatı bizden her koşulda temel duygusal becerilerimizi kullanarak ortak bir amaç için iş birliği yapmamızı talep etmeye devam ediyor, edecek. Bu süreçte çalışanlarının psikolojik dayanıklılığına ve duygusal becerilerine yatırım yapmayı seçen organizasyonlar daha sağlıklı ve iyimser, daha üretken ve iş birliğine daha açık ekipler kurmayı başarabiliyor.

20 Duygusal Beceri / Atölyelerimiz

Atölyelerimiz gerçek değişimi tetikleyerek çalışanların zorluklarla baş etmesine, işlerine karşı daha odaklı, özgüvenli ve olgun bir yaklaşım geliştirmesine yardımcı oluyor. Psikolojik olarak zengin; felsefe, tarih, liderlik ve kültür alanından örnek vakalar ile akademik olarak besleyici; keyifli bir deneyim sunuyor. 

Her biri 2,5-3 saat süren ve idealde 40 katılımcıya açık atölyeler, aktarımın yanı sıra zihni harekete geçiren ve potansiyeli açığa çıkaran iç gözlem alıştırmaları ve grup paylaşımına alan açıyor. Katılımcıların hem kendi bilinçdışı davranış ve ilişki kurma alışkanlıklarını yeni bir farkındalıkla görmesini hem de işlerinde ve hayatlarında uygulayabilecekleri kullanışlı araçlar ve stratejiler edinmesini sağlıyor.

 

ONLINE ATOLYE SERISI

Bir ekip farklı mekanlara ve hatta saat dilimlerine dağıldığı zaman, bir atölyeye katılmak için bir araya gelmeleri mümkün olmayabilir. Ekip üyelerinin bulundukları yerden katılabileceği online atölyeler serimizi bu amaçla oluşturduk.

İçinde bulunduğumuz dönemde ise uzaktan çalışmak ve ekip olarak kalmak, artık bir zorunluluk. İş hayatında ihtiyaç duyduğumuz duygusal beceriler bu şartlar altında daha da kıymetli. İyi liderliğin de en önemli bileşenlerinden biri uzaktan çalışanları birbirine sıkı sıkıya bağlı tutabilmek artık. Mesafelere rağmen organizasyonun parçası hissettirebilmek her zaman kolay değil ama mümkün.

ONLINE KONUSMALAR SERISI

Hem kurumlar hem de kurumların parçası olan birçok birey için konfor alanının belki de sonuna kadar zorlandığı günler... Adaptasyonun, kaygıyı yönetmenin ve esnekliğin, çevik işbirliğinin ve dayanışarak ekip kalmanın, yeni bir liderlik biçimi benimsemenin zamanı...

The School of Life olarak, bu zorlu ama aynı zamanda yeni bakış açılarına gebe heyecan verici değişim döneminde çalışanlarınıza destek olmasını ve ufuk açmasını umduğumuz canlı ve etkileşimli seminer ve konuşmalarımızla online ortamda yepyeni bir deneyimle yanınızdayız!

Degisime Adapte Olmak
Belirsizlikle Barış
Esneklik ve Dayaniklilik
Özkaynaklarını Keşfet
Elvan Omay ile Aidiyet ve İsbirligi: Hizli Gidebilmek İçin Önce Yavaslamak
Mirgün Cabas ile Düz Dünyann Sorunlari: İnsan Ne İse Yarar

kurumsal iletisim form banner new3 

Kurumunuza Özel Programı Birlikte Tasarlayabiliriz:

istanbul@theschooloflife.com

0532 4643899

 

 

 

   

"Verimliliğin, çalışanın düşünme kalitesine dayandığı bugünün dünyasında, psikolojik sağlık ve dayanıklılık ikincil öneme sahip olmaktan çıkmış ve başarıyı belirleyen öncelikli konu haline gelmiştir."

Ron Friedman, The Best Place To Work, 2014