Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Kurumlar İçin The School of Life

Daha olgun iş yerleri için duygusal beceriler

The School of Life’da duygusal olgunluğun (emotional intelligence), organizasyonların geleceği için kilit kavram olduğuna inanıyoruz.

2008’de yazar ve felsefeci Alain de Botton’un Londra'da kurduğu The School of Life,
21. yüzyılda üretken, başarılı ve mutlu olmak için gereken duygusal becerilerin kazanılmasında bireylere ve organizasyonlara destek verir. Bugün 12 ülkede şubeleri bulunan TSOL’un İstanbul okulunu 2014’te hayata geçirdik.

Teknolojik ve ekonomik dönüşümle birlikte ihtiyaç duyduğumuz teknik beceriler hızla farklılaşıyor. Oysa çalışma hayatı bizden her koşulda temel duygusal becerilerimizi kullanarak ortak bir amaç için iş birliği yapmamızı talep etmeye devam ediyor.

Çalışanlarının duygusal zekasına yatırım yapmayı seçen organizasyonlar daha mutlu, daha üretken ve iş birliğine daha açık ekipler kurmayı başarabiliyor.

Araştırmalar duygusal zekanın performansı etkileyen en önemli etmenlerden biri olduğunu ve her alanda başarının %58’ine katkıda bulunduğunu gösteriyor.

20 Duygusal Beceri / Atölyelerimiz

Atölyelerimiz gerçek değişimi tetikleyerek çalışanların zorluklarla baş etmesine, işlerine karşı daha odaklı, özgüvenli ve olgun bir yaklaşım geliştirmesine yardımcı oluyor. Psikolojik olarak zengin; felsefe, tarih, liderlik ve kültür alanından örnek vakalar ile akademik olarak besleyici; keyifli bir deneyim sunuyor. 

Her biri 2,5-3 saat süren ve idealde 30 katılımcıya açık atölyeler, aktarımın yanı sıra zihni harekete geçiren ve potansiyeli açığa çıkaran iç gözlem alıştırmaları ve grup paylaşımına alan açıyor. Katılımcıların hem kendi bilinçdışı davranış ve ilişki kurma alışkanlıklarını yeni bir farkındalıkla görmesini hem de işlerinde ve hayatlarında uygulayabilecekleri kullanışlı araçlar ve stratejiler edinmesini sağlıyor.

'In a world where productivity hinges on the quality of an employee’s thinking, psychological factors are no longer secondary. They’re at the very core of what determines success." /  "Verimliliğin, çalışanın düşünme kalitesine dayandığı bugünün dünyasında, psikolojik iyi oluş ikincil öneme sahip olmaktan çıkmış ve başarıyı belirleyen öncelikli konu haline gelmiştir.'

Ron Friedman, The Best Place To Work, 2014