Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Is Ortaminda Varolma Amacini Bulmak

Gündelik rutinimiz bizi zaman içinde sıkabilir ya da tükenmiş hissettirebilir. Çoğumuz tam da böyle anlarda kariyer değiştirme hayalleri kurmaya başlarız. Ancak çoğu zaman asıl ihtiyacımız olan şey, derinde yatan değerlerimizle ve yaptığımız işin uzun dönem etkileriyle yeniden bağ kurmaktır. Güncel bir araştırma, güçlü tanımlanmış bir varolma amacı olan kurumların %85’inin aynı yıl içinde büyüme gösterdiğini ortaya koyuyor.

Bu online atölyede:

•Çalıştığımız kurumun var olma amacıyla gündelik işlerimiz arasında bağlar kuruyoruz
•Kişisel yeteneklerimiz ve tutkularımızın organizasyondaki rolümüz ile örtüştüğü alanları inceliyoruz

•Motivasyon kaynaklarımızı ve değerlerimizi yeniden keşfedip onları öncelik sırasına koymayı öğreniyoruz

•İşimizde ne için takdir edilmeyi isterdik ve biz diğerlerini nasıl takdir edebiliriz, keşfediyoruz.
   

TANIM

Bireyin kendi motivasyon kaynaklarını fark etme ve bunu işine entegre etme becerisidir.

Bu becerinin varliginin göstergeleri

Varolma amacını bir beceri olarak kullanan çalışanlar işinde anlam bulabilir ve işin dünyaya katkısını kavrayabilir. Önceliklerini tespit edebilir ve her seçimin gerektirdiği kaçınılmaz özveri ile barışabilir. İş yerleri ile ilgili gerçekçi bir bakış açısı geliştirip tatmin duygusunu yaşar. İşleri hakkında heyecanla konuşur, olumlu bir atmosfere katkıda bulunur.

Bu becerinin yoklugunun göstergeleri

Varolma amacı net olmayan çalışanlar neden bu işi yaptıklarını unutmuş ya da hiç sorgulamamış olabilir: işlerinin dünyaya faydası ve kendi değerlerine katkısı nedir? Sıkılıyor ya da tatminsiz olabilir ve duygularını iş arkadaşlarına ve müşterilere yansıtabilir. Düşük motivasyon, ilgisizlik, düşük performans ile mücadele ediyor olabilir.