Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Reyhan Algül ile Mesafelenme Döneminde Kaygimizi Yönetmek

Kaygı hepimizin hayatının en az birkaç döneminde hissettiği bir durum. Peki kaygılanmamak mümkün mü? İmkansız gibi bir şey. İnsan canlısının hayatta kalabilmesi kaygıya bağlı. Peki ne oluyor da bizi hayatta tutacak olan kaygı, zihnimizi ve duygularımızı tutsak ediyor? Nasıl kontrolden çıkıyor? 

Koronavirüs de aslında hepimizin hayatı için yeni bir kırılma noktası. Çok ortak bir kaygı ve endişe halini paylaşıyoruz. Bir yandan hayatlarımıza devam etmeye çalışıp bir yandan haberleri ve marketteki ürünleri kovalıyoruz. Hayat devam etmek zorunda olduğuna göre koronovirüsün yarattığı bu kaygıyla başa çıkarken hangi stratejilerden faydalanabiliriz? Neler bize yardımcı olur?

Bu seminerde, bu soruların cevaplarını arayıp özelde koronavirüs ama genelde de hayatın içindeki belirsizliklere tahammül kasımızı nasıl geliştireceğimize bakacağız.

ATÖLYE LİDERİ

Reyhan Algul Webİstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Reyhan Algül önce uygulamalı psikoloji, sonra klinik psikoloji alanlarında yüksek lisans yapmıştır. Uzun yıllar özel hastanelerde yetişkin danışanlarla çalışmıştır. Üç kitabı, iki kitap bölümü bulunmaktadır. Halen yazmaya, seminerler vermeye ve danışanlarıyla çalışmaya devam etmektedir.

“Kendimi anlamaya aşırı derecede yardımcı oldu”. 

“Konuya hakimiyeti sunum gücü etkileyiciydi. Kafamda anlatılanla ilgili somut olaylar canlandı ve yeni şeyler keşfetmeme yardım etti.”

“Sıcak, empati kuran, konusunda deneyimli, insanların hayatına dokunmayı amaç edinmiş bir yol gösterici”