Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Mirgün Cabas ile Düz Dünyanin Sorunlari: İnsan Ne İse Yarar?

Dünya kısa süre öncesine kadar daha öngörülebilir bir yerdi. Küreselleşme yeryüzüne sonsuz huzuru getirecekti. Büyük çalkantılar, medeniyet savaşları olmayacak, tarihin akışı kesintilere uğramayacaktı. Dijital devrim bu akışa hız vermişti.  Dijital dönüşüm, her bireye ve her ülkeye, kendi  kaderlerini değiştirebilecekleri fırsatlar vermişti.

Ancak bugün, coşkuyla başlayan bu dönemin, tarihsel bir parantezden ibaret olduğuna dair ciddi kuşkular var. Küreselleşmenin zeminine döşeli mayınlar birer birer ortaya çıkmaya başladı. Dünün fırsatları, bugünün sorunları haline geldi. İyimserlik yerini kaygılara bıraktı.

Kaygılar, bireylerden sınıflara, toplumlardan hükümetlere kadar her seviyede kendini gösteriyor.

Domino etkisiyle yayılan, küreselleşmeden kopuş eğilimi, dünya haritasını bir kez daha şekillendirecek mi? Korona virüs pandemisi küresel düzende nasıl etkiler bırakacak? 

Yeni endüstri devrimi, korkuları nasıl tetikliyor? 

Milyarlarca insan mesleksiz kalıp işe yaramaz hale mi gelecek yoksa insanlık yeni bir fırsat kapısı mı açılıyor?

Mirgün Cabas sayılar, araştırmalar, eğilimler ve gözlemlerle bugünün dünyasını yorumluyor, gelecek için öngörülerde bulunuyor.

ATOLYE LIDERI

mirgun cabas webGazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. 1998 yılından itibaren 15 yıl boyunca NTV’de haber ve tartışma programları sundu, haber merkezinde yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. GQ dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Her Şey programını CNNTürk’te hazırlayıp sundu. “Biz buraya nereden geldik?” sorusuna cevap aradığı, 2001: Eski Türkiye’nin Son Yılı başlıklı çok satan kitabı 2017’de Can Yayınları’ndan çıktı. 

 

«Samimiydi, interaktifti, dürüsttü, hissettirdi.»

«Örnekler varsayım değil, gerçekti. Etkinlik boyunca bizi işi canlı tuttu.»

«Sonunda kendimi daha tetiklenmiş, bir şeyleri değiştirmeye daha cesur hissedeceğimi düşünmüştüm. Çok daha fazlası oldu.»