Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Itir Erhart ile Esneklik ve Dayaniklilik (Resilience)

Resilience, hayatta ve iş yaşamında değişim ve kayıpların varlığını kabul ederek stres ve zorlukları aşma becerisidir. Hayatın ve iş yaşamının getirdiği kaçınılmaz değişimin, stresin, engellerin ve kayıpların üstesinden gelebilmek için bireylerin ve kurumların esnekliğe ve dayanıklılığa (resilience) ihtiyacı var.

Itır Erhart ile bu online seminerde değişimi deneyimlemenin neden bu kadar zor olduğunu, değişim ve kayıp dönemlerinde bize daha fazla yardımı olacak bir zihin yapısı geliştirmenin önemini, kayıp neticesinde gelebilen “yas dönemi”ni yaşamanın neden gerekli olduğunu tarışıyor ve büyümek için kendimize izin vermeyi öğreniyoruz.

Stres ve kaybın bedenimizdeki etkilerini ve genel resilience seviyemizi desteklemek için bedenimize nasıl bakacağımıza değiniyoruz.

Zor zamanlarda faydalanabileceğimiz kullanışlı bir psikolojik kılavuz oluşturup faydalanmanın yollarını konuşuyoruz.

ATÖLYE LİDERİ

tr erhart web new

Itır Erhart Boğaziçi Üniversitesi'nde İngiliz Dili Edebiyatı ve Felsefe okudu. Aynı üniversitede Felsefe yüksek lisans programını tamamladı ve aynı yıl Cambridge Üniversitesi'nde Felsefe öğrenimine başladı. M.Phil. derecesini kazandıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ders vermeye başladı.  2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden doktora derecesini aldı. 

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi  İletişim Fakültesi’nde toplumsal cinsiyet, insan hakları, spor ve medya üzerine dersler veren Itır, Türkiye’nin ilk yardımseverlik koşusu oluşumu olan Adım Adım’ın kurucuları arasında. Bu alanda yaptığı çalışmalardan dolayı 2009 yılında “Fark Yaratanlar” programına konuk oldu ve 2010 yılında Ten Outstanding Young  Persons jüri özel ödülünü aldı, 2014 yılında ise Ashoka Fellow seçildi. 

«Enerjisi müthişti. Hayatı kolaylaştırıcı, çok samimi, paylaşımcı, düşündürücü ve faydalı bir etkinlikti.»

«Çok keyif aldım. Edindiğim bilgileri pratik olarak kullanacağım.» 

«Her şey güzel, akıcı, gerçekçi ve doluydu. Soruları gruba sormak çok güzel. Süreç aynı zamanda içsel işlemeye devam ediyor.»