Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Elvan Omay ile Aidiyet ve İsbirligi: Hizli Gidebilmek İçin Önce Yavaslamak

Çoğumuz artık deneyimlerimizden biliyoruz ki uzaktan çalışma ortamı kaliteli ve üretken ekip çalışması için vaha da olabilir kara delik de… Future Forum'un tam bu döneme ayna tutan Uzaktan Çalışan Deneyimi Endeksine göre, ekip yönetenler, uzaktan çalışırken en fazla zorlanan grup olarak öne çıkıyor. Liderler değişimin tüm zorluklarını ve işle ilgili beklentileri göğüslemeye çalışırken, ekiplerin motivasyonunu ve aidiyet duygusunu koruma yükünü de taşıyor.

Yöneticiler olarak, belki de kontrol ve güven kavramlarıyla ilişkimizi yeniden düşünmeye ihtiyacımız var... Bu her zaman kolay değil. Korkabiliyoruz…. Kontrolü kaybetmekten… Belirsizliğin ortasında tüm cevaplara sahip olmamaktan… Denetlemezsek işlerin yürümeyeceğinden… Bazen kendi kaygılarımız bizi katılaştırabiliyor, hırçınlaştırabiliyor, yalnızlaştırabiliyor… Hem kendimizin hem de diğerlerinin gerçek ihtiyaçlarına karşı körleştirebiliyor... 

Fiziksel mesafeyi psikolojik kopuşa, iletişim kazalarına ya da verimsizliğe dönüştürmemek ise bizim elimizde. Belki de birlikte aynı hedefe koşmadan hemen önce, birlikte hızlı koşabilmek için, önce yavaşlamaya, aynı sayfada olmaya ihtiyacımız var…

Bu etkileşimli seminerde psikolojik güvenlik kavramına, güvenli ekip ortamı için gereken zihniyet ve araçlara değiniyoruz.

ATÖLYE LİDERİ

Elvan Omay 2020

Elvan Omay İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1991’de Boğaziçi Üniversitesi İşletme’yi bitirdi. Nokta, Aktüel ve Milliyet Dergi Grubu’nda muhabirlik ve editörlük yaptı. National Geographic Türkiye’nin yayın yönetmenliğini üç yıl yürüttü. Daha sonra kariyerine kurumsal iletişim ve pazarlama alanında devam etti. Efes Pilsen, Hürriyet, Shell Türkiye’de yöneticilik yaptı. Kuruluş yıllarında Özyeğin Üniversitesi’nin iletişim direktörlüğünü, ardından Bilgi Üniversitesi’nin PR direktörlüğünü üstlendi. 2011-2012 yıllarında Özyeğin Üniversitesi’nde Executive MBA’i ve 2014’te CTI Co-Active Coaching Fundamentals programını tamamladı.

Bu süreçte ve hala tutkusu keyif, fayda ve öğrenmeyi buluşturarak bireylerin ve toplulukların potansiyelini keşfetmesine alan açan kurumsal marka projeleri ve deneyimleri tasarlamak. Hürriyet’in “Aile İçi Şiddete Son”, Özyeğin Üniversitesi’nin “Hayatının Oyunu” gibi yenilikçi ve ödüllü inisiyatifleri geliştirdi. World Experience Organization (WXO) Kurucu Üyesi olan Elvan Omay 2014’te Bilgi Üniversitesi bünyesinde The School of Life’ın İstanbul okulunu kurdu ve 2016’dan bu yana kendi firması L1 Engage ile bu yolculuğa devam ediyor.