Kurumlar için

Iletisim:

Elvan Omay
Direktör, The School of Life Istanbul
0532 4643899

Iletısım 

Brosuru Indırın

Ebru Nihan Celkan ile Hikayeleştirme

Projenize ya da markanıza dair en güçlü izlenimi iyi yapılandırılmış bir hikayenin sağlayacağını biliyorsunuz. Peki başarı hikayelerimizi nasıl oluştururuz ve ilgi çekici hale nasıl getiririz? Bu atölyede, kariyeriniz boyunca kullanabileceğiniz bir dizi teorik ve pratik bilgiyle karşılaşacaksınız. Atölyede metin yazarlığının karakter, aksiyon ve hikaye yaratma temel tekniklerinden yararlanıyoruz. Farklı ve eğlenceli çalışmalarla projemizin başarılarını yazarak hikayeleştirmeye odaklanıyoruz. Projemizin kahraman olduğu hikayeyi yazıyoruz.

Bu atölyede;

  • Rakamlarla ifade edilen başarıların arkasındaki hikayeyi oluşturmayı öğreniyoruz.
  • Kurum içinde çalışanlara ilham veren ve onları motive eden içerikler yaratmayı çalışıyoruz.
  • İyi uygulamaları akılda kalıcı şekilde aktarmayı öğreniyoruz.
  • Dinamik ve ilham verici hikayeleri çoğaltıyoruz

ATOLYE LIDERI

Ebru Nihan Celkan 1

Ebru Nihan Celkan Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pazarlama bölümünde tamamladı. 2004 yılında Volvo İş Makinalarında çalışmaya başladı. 2016 yılına kadar Volvo’da satış destek uzmanı, pazarlama uzmanı ve altı yıl süresince Pazarlama, CRM ve Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı. 

2007 yılından bu yana oyun yazarlığı yapan Ebru Nihan Celkan, 2012 yılında merkeze oyun yazarını alan çalışmaları ve yeni metinleri arttırmayı hedefleyen buluT’u kurdu. 

Celkan, Sabancı Üniversitesi’nin lise öğretmenlerinin toplumsal cinsiyet farkındalığını arttırmaya yönelik “Mor Sertifika” programının ve Kadın Çalışmaları bölümünün “Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Turları” programının performatif hikaye yazımı ve anlatıcılığı atölyelerinin eğitmenlerindendir.