Uğur Nalbantoğlu

Uğur Nalbantoğlu

Uğur Nalbantoğlu, İş hayatına Image Halkla İlişkiler bünyesinde müşteri temsilcisi olarak başlayan Uğur Nalbantoğlu, sonrasında Tribeca İletişim Danışmanlığı’nda müşteri ilişkileri direktörü olarak görev yaptı.

Ülke temsilciliği ( Liaison Officer ) görevini de üstlendiği Leo Burnett’te; Leo Burnett, Leo Net, Leo PR stratejik iletişim ve projeler koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

Ardından yeniden döndüğü Tribeca İletişim Danışmanlığı’ında Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Ulusal ve uluslararası birçok markaya stratejik iletişim danışmanlığı verdi.

Aynı zamanda Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İletişim Stratejileri, Proje Koordinatörlüğü’nde de görev alan Nalbantoğlu, üç yıl süren bu projede Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili ilk 360 derece iletişim stratejileri faaliyetlerini planladı ve hayata geçirdi.

Yapı Kredi’ye Kurumsal İletişim Yönetimi, İç İletişim Bölüm Başkanı olarak katılan Nalbantoğlu, 2007 yılında Stratejik İletişim Direktörlüğü’ne atandı ve 2018 yılına kadar bu görevini başarıyla sürdürdü.

Yapı Kredi’de çalıştığı süre içerisinde Afife Tiyatro Ödülleri İcra Kurulu Üyeliği rolünü de üstlenen Nalbantoğlu, 8 yıldır İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA ve MBA Executive Programı’nda öğretim görevlisi olarak ‘İtibar ve Kriz İletişimi Yönetimi’, ayrıca Kadir Has Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim Yönetimi dersleri veriyor. Nalbantoğlu, müzik, belgesel film ve sinema düşkünü.